Co roku sezon snowboardowy rozpoczynamy na austriackim lodowcu Hintertux, podczas imprezy otwarcia Hotzone.tv.  Oczywiście nie inaczej było tym razem, po całonocnej podróży, zajarani pierwszym śniegiem sezonu odrazu wjechaliśmy na lodowiec. Powiem tak, warto było jechać 1000 km dla takiej pogody i widoku pierwszego śniegu w sezonie snowboardowym. Kilka dni przed pierwszym otwarciem snowparku w Europie spadł pierwszy śnieg co dodatkowo podgrzało atmosferę. Centrum testowe z najnowszymi „zabawkami” na nadchodzący sezon czynne było od piątku do niedzieli, sprzęt ponad 30 brandów dostępny był tuż do darmowych testów przy Tuxer Fernerhaus

To co wszyscy lubią najbardziej czyli Contesty, a tych nie brakowało podczas weekendu otwarcia.

W piątek przywitało nas błękitne bezchmurne niebo wobec czego tego dnia odbył się najważniejszy konkurs sesja „Session of the Dudes“ podczas którego wielu międzynarodowych zawodników pokazało swój arsenał trików podczas przejazdów na Pro Line. Fin Roope Tonteri wyjaśnił zawody i zgarnął nagrodę „Best Overall Rider”, Leon Vockensperger z Niemiec został uhonorowany nagrodą „Best Rookie”, lokalny pro rider z Betterpark Hintertux Werni Stock odebrał nagrodę „Best Trick” dzięki masywnemu i czystemu Switch Backside 1260 Mute.

„Pogoda nie mogła być lepsza, a Betterpark Hintertux był idealny. Wszyscy go wysłali, a jazda była przyjemnością. Jestem super zadowolony „, powiedział Leon Vockensperger po rozdaniu nagród.

Sobota przywitała nas zachmurzeniem jednak nie przeszkodziło to w jeździe, oczywiście tego dnia odbył się kultowy już contest „Alarm Clock Battle“. Tutaj pokazał się Austriak  Fabian Fraidl, który wykazał się różnymi kombinacjami handplantów.

Ostatnim dużym wydarzeniem weekendu była niedzielna sesja „Transform Cash for Trix” tuż nad centrum testowym przy Tuxer Fernerhaus. Kto wykazał się dobrymi triczkami miał  szansę zarobić trochę gotówki, płatnej na miejscu. Tutaj również na pojawił się Fabian Fraidl, który zdecydowanie wyróżniał się spośród tłumu, na wzmiankę zasługuje również Zoltán Strcula ze Słowacji.  Betterpark Hintertux pokazał się z najlepszej strony na 15-lecie istnienia parku. Wielkie podziękowania należą się Wille Kaufmann (Betterparks company) i jego ekipie shaperów za  doskonałe przygotowanie parku. Zachwyt riderów jest najlepszym dowodem.

Kids Shred: Zabawa dla dzieci w małej linii Betterpark – tam na pewno pojawimy się w przyszłym roku

Dzieciaki cały tydzień czekały na sobotę, aby dołączyć do Kids Shred, gdzie pomocą służyli Marko Grilc i Steve Gruber. Dwójka międzynarodowych, odnoszących sukcesy zawodników, którzy lubią dzielić się pasją do sportu z najmłodszymi zawodnikami w zabawny sposób, bez presji konkurencji. Betterpark Hintertux oferuje również mniejsze elementy i sety w nowo utworzonej „małej linii”.

Marko Grilc, do którego dołączył jego syn Maxx, powiedział: „Naprawdę wspaniale jest widzieć, jak maluchy rozwijają się na boxach i zobaczyć, jak wiele radości mają podczas jazdy na snowboardzie.”

Ästhetiker Steve Gruber wspomniał: „Najważniejsze, że wszyscy się bawimy”

Dzieci i legendy naprawdę bawią się w sobotę!

Otwarcie parku Betterparku to nie tylko jazda na snowboardzie ale również kilka grubych melanży. Hintertux i Lanersbach szaleją przez cały weekend imprezami w Kleine Tenne w Lanersbach i Hohenhaus Tenne Hintertux. Piątkowa „Noc filmowa” w Tux Center na której jak zawsze pojawiło się wielu zawodników, czekających na  premiery sezonowych editów i niektóre z najnowszych produkcji filmowych, między innymi nowy film Wollsa Nyvelta i Andreasa Monsbergera „Sparks”, który świętował swoją światową premierę.

 

Było to 14. Hotzone.tv Park Opening Hintertux: Najlepsza atmosfera i wibracje połączone z pasją do snowboardingu – tak można podsumować ostatni weekend. Snowboarding zjednoczył wszystkich uczestników, od zawodników, mediów, członków branży, fanów snowboardu po sportowców zimowych. Rezerwujcie pierwszy październikowy weekend 2019 (3 – 6, 2019) już w swoim kalendarzu. Otwarcie parku w Hotzone.tv będzie świętować 15-lecie i na pewno można się spodziewać niespodzianek!

 

 

 

 

 

 

 

Previous post

The Future of Yesterday - Full Movie | 4K

Next post

The Stinky Movie: Trailer

The Author

Michal

Michal