W ciągu ostatnich kilku lat Absolut Park stał się jednym z największych i najlepszych snowparków w Europie. Ponad 100 przeszkód jest codziennie szejpowanych przez profesjonalistów, aby zapewnić jak najlepszy warun. Niemniej zespół Absolut Park nie spoczywa na laurach i planuje kilka świetnych nowości na nadchodzący sezon 2016/17.
Zaplanowano takie lajny jak: Rail yard, jib park, halfpipe and superpipe.

Absolut Park jest jednym z największych snowparków w Alpach, jego długość to ponad 1,5 km, która obejmuje pięć trudnych kikerów w rzędzie, liczne raile i boxy, mały halfpipe oraz osobny, wydzielony jibb park. Każdy, kto już raz tam był zawsze wraca tam z uśmiechem. Z tego powodu powstaje wiele nowych rejli i jibów, przeszkody są przeprojektowane, park w nowym sezonie jest inny. Fani mniejszych lajnów jibowych będą szczególnie szczęśliwi, że w tym sezonie będą mogli się wyszaleć na dłuższych lajnach dla początkujących i średniozaawansowanych, które sięgną w dół aż do Powder Shuttle.
Dzięki całkiem nowemu zbiornikowi wodnemu objętość wody do produkcji śniegu może być aż trzykrotnie większa w porównaniu do roku 2016, więc zapowiada się duuuużo śniegu. W idealnych temperaturach, park można skonfigurować w ciągu zaledwie czterech dni. Wszystko to jest absolutnie unikalne w Alpach!

fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park
fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park

Gaz do dechy: Superpipe i X-course

W ostatnich latach z wielkim szumem powróciły na salony zawody i przejazdy typu Banked slaloms, w związku z czym ośrodek przygtował nowy tor boarder crossowy w pobliżu wyciągu Fürstwandlift w Kleinarl. Największą atrakcją parku niezmiennie jest superpipe, który spełnia wymagane wymiary zarówno dla X-Games oraz Igrzysk Olimpijskich: wysokie na 7 metrów ściany, długość 160 metrów, szerokość 30 metrów. Wielu pro zawodników oraz najlepszych europejskich drużyn narodowych trenuje tutaj regularnie, dlatego posiada on własny dedykowany wyciąg. Superpipe jest utrzymywany w dobrej kondycji przez cały sezon o co dba Jamie Kennerley, ekspert shapowania z Nowej Zelandii.

fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park
fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park

Powrót do natury: The Stash® Park

Naturalny park Burtona, The Stash®, jest również wielkim doświadczeniem freestyle. W tym wyjątkowym snowparku znajduje się prawie 40 przeszkód, jest to jeden z pięciu snowparków The Stash® na świecie. Do dyspozycji riderów są tu między innymi most linowy, słupy, szałas, ściany do wallridów oraz liczne naturalne przeszkody. W górnej części parku Lil’ Stash znajdują się przeszkody o mniejszym stopniu trudności oraz łatwiejsze szersze boxy i raile. W sezonie 2016/2017 pojawią się nowe przeszkody jibowe.

fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park
fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park

Czill, wspinaczka i jazda na deskorolce: The Chillhouse

Prędzej czy później każdy potrzebuje przerwy, więc dlaczego nie skorzystać z klimatycznego Chillhouse, z którego okien rozlega się widok na snowpark? Potrzebujesz przerwy od snowboardu, ale pojeździłbyś na deskorolce? Nie ma sprawy, do dyspozycji gości jest minirampa oraz ściana do wspinaczki. A jeśli chcesz po prostu odpocząć, w Chillhouse objerzysz najnowsze filmy snowboardowe i freeski.

fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park
fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park

Absolut School: Freestyle jest dla każdego!

Potrzebujesz więcej skilla? Nie ma problemu, zarówno w freestylu i freeridzie zapewni Ci to Absolut School, gdzie instruktorami są tylko doświadczeni riderzy.

Kalendarz imprez  Absolut Park 2016/2017

Lokalne jak i międzynarodowe zawody snowboardowe jak i freeski, odbywają się w Absolut Park regularnie, co świadczy o jego jakości.

6-7.01.2017 Jib King

Zawody Jib King otwierają sezon eventów w Absolut Park. Wystartować może każdy, rejestracja bezpłatna.

18-22.03.2017 Spring Battle

Jako część World Snowboard Tour tegoroczny Spring Battle przyciągnie najlepszych zaproszonych riderów.

 

11-12.03.2017 SAAC Basic Camp

SAAC Basic Camp to teoretyczne i praktyczne szkolenie lawinowe dla fanów jazdy poza trasami. Rejestracja

i szczegóły na www.saac.at

fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park
fot. © Markus Rohrbacher / Absolut Park
Previous post

Up Norths, Down Under - Shred Bots

Next post

VIMANA I ONE Teaser

The Author

Justyna

Justyna