fot. Frode Photo
13 000 żywiołowych kibiców, dużo pozytywnych emocji i jeszcze więcej snowboardu na najwyższym poziomie. W Innsbrucku zakończyły się kultowe zawody Air&Style. „Pierścień chwały” zdobył Peetu Piiroinen z Finlandii. Belg Sepper Smith otrzymał tytuł TTR Big Air Champion 2012.

Najlepsi na świecie snowboardziści rywalizowali w miniony weekend w czasie zawodów Air&Style w Innsbrucku. Do jazdy zagrzewało ich 13 000 kibiców, którzy przybyli na stadion Bergisel mimo bardzo niskich temperatur. 20 zawodników zmierzyło się w systemie head-to-head. W każdej rundzie oddawali po trzy skoki, które były oceniane przez sędziów pod kątem trudności technicznej, stylu, długości i wysokości lotu oraz poprawności lądowania. Do tradycyjnej skoczni (Big Air) organizatorzy dodali także Burn Jib Section, czyli sekcję z poręczami. By przejść do kolejnej rundy zawodnicy musieli wykazać się większą, niż przez ostatnie lata wszechstronnością, a warto dodać, iż była to już 18 edycja Air&Style. W ekscytującym finale zwyciężył Peetu Piiroinen (FIN), drugie miejsce zajął Sepper Smith (BEL), a trzecie Niklas Mattsson (SWE).

Pomimo, że na Bergisel nie można było obejrzeć Polaków, dzień wcześniej w zorganizowanych specjalnie z okazji Air&Style zawodach railowych Burn Fire&Steel 4. miejsce zajął Kuba Dytkowski.
Kubę będzie można zobaczyć już za tydzień podczas BURNin’ SNOW w Szczyrku – największego wydarzenia tej zimy, które podobnie jak Air&Style łączy muzykę i sport na najwyższym poziomie. Już 10 i 11 lutego najlepsi snowboardziści i narciarze w Polsce będą rywalizowali na stoku Skrzyczne na specjalnie zbudowanej skoczni. Atmosferę podkręcą KAMP!, Future Folk, Uffie i Hot Chip.

Więcej informacji na stronie www.burninsnow.pl i www.air-style.com

fot. Frode Photo
Previous post

FORUM FAMOUS - Dołącz do teamu

Next post

Dinosaurs Will Die - Team Video - Teaser

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.