Sezon zimowy czas rozpocząć!!!

W dniach 23-29 września zawodnicy Alpine Snowboard Team zaczęli swoje pierwsze przygotowania na śniegu do zbliżającego się sezonu. Jako, że warunki na lodowcach nie dopisują, AST w składzie Tomasz Kowalczyk, Andrzej Gąsienica – Daniel, Oskar Kwiatkowski, Karolina Sztokfisz, Weronika Biela wybrali się na hale, która znajduje się na Litwie, a dokładnie w Druskiennikach. Pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne, duża hala, ładna okolica, czego chcieć więcej?  Po pierwszych kilku zjazdach stwierdziliśmy ze coś tu nie gra… przyzwyczajeni do jazdy na otwartej przestrzeni, na świeżym powietrzu, na trasach ,,troszkę dłuższych’’ niż 460 metrów nie mogliśmy przyzwyczaić się do panujących tutaj warunków.

Po godzinnej przerwie wróciliśmy na hale dalej szlifować swoje umiejętności.  Z przejazdu na przejazd było coraz lepiej, pogodziliśmy się z faktem że w Austriackich Alpach jeszcze niema warunków do trenowania i nie możemy  wybrzydzać.

Każdego dnia późnym popołudniem robiliśmy różnego rodzaju ćwiczenia na świeżym powietrzu np. slackline, rolki, piłka plażowa, ćwiczenia gimnastyczne itp.

Chociaż pierwsze wrażenie z jazdy na hali nie było zbyt dobre  to po tygodniu jazdy i trenowaniu ,,pod dachem’’ można śmiało stwierdzić, że jest to ciekawa alternatywa , gdy nie ma warunków śniegowych na lodowcach.  Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć jest fakt, że SnowArena na pewno nie przypadnie do gustu ludziom, którzy lubią strome stoki i prędkość. W naszym przypadku ten fakt można nawet uznać za plus, ponieważ nie wszystkie zawody w sezonie są rozgrywane na stromych stokach, dlatego warto nauczyć się ,,przyspieszać’’ na płaskich stokach a to akurat na Litewskiej hali śmiało można doprowadzić do perfekcji.

Reasumując, po takim wyjeździe wróciliśmy do polski pełni optymizmu przed zbliżającym się sezonem, zadowoleni, że w końcu po tak długiej przerwie mogliśmy znowu pojeździć na naszych kochanych twardych deskach snowboardowych.

Następny wyjazd planujemy w połowie października na lodowiec prawdopodobnie Sztubai w Austrii.

Wszystkich fanów zapraszamy na naszą stronę internetową www.astpoland.com oraz funpage na facebook  Like’ujcie ,a na pewno będziecie na bieżąco z tym co słychać  w AST.

 

Previous post

Frontline Rail Jam 2012 - Finał Video

Next post

Otwarcie sezonu snowboardowego w Katowicach 2012

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.