amp


Słoneczny snowboard

            W dniach 20-23 marca w Białce Tatrzańskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie organizowane przez Klub Uczelniany AZS UŚ Katowice.  Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności  w trudnych warunkach pogodowych, jednak atmosfera oraz dobre humory dopisywały przez cały czas trwania zawodów.

Akademickie Mistrzostwa Polski rozpoczęły się już w czwartek od rozlosowania zawodników na dwie grupy: wschód i zachód. Po kwestiach technicznych zawodnicy otrzymali numery startowe i zostali zweryfikowani do zawodów. W piątkowy poranek na Stoku Kotelnica panowała iście wiosenna pogoda: było słonecznie i ciepło. Zawody rozpoczęły się równo o 8.30. Podczas eliminacji najlepszą zawodniczką na wschodzie okazała się Weronika Biela z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a na zachodzie Magdalena Pasko z AWF Katowice.  W męskich eliminacjach zachód zdominował Płaza Rafał z Politechniki Poznańskiej a najlepszy czas na wschodzie uzyskał Andrzej Gąsienica-Daniel.  W finałowej rywalizacji  kobiet nie brakowało emocji aż do ostatniego zjazdu. Ostatecznie na najniższym stopniu podium znalazła się Natalia Ficek z AWF Kraków. Pierwsze dwa miejsca podzieliły między sobą zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego, srebro zdobyła Aleksandra Król a Akademicką Mistrzynią Polski została Weronika Biela z najlepszym czasem 32.51.

W piątek 21 marca o godzinie 21.00 odbyło się zakończenie turnieju wraz z rozdaniem nagród dla zwycięzców. Po oficjalnej części, uczestnicy wzięli udział w imprezie muzycznej, która trwała do samego rana.

W kategorii mężczyzn medale jak w poprzednim sezonie powędrowały do Krakowa. Zeszłoroczny srebrny medalista Oskar Bom z AWF Kraków zajął trzecie miejsce. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Gąsienica-Daniel z Uniwersytetu Ekonomicznego Kraków. Zawodnik Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Tomasz Kowalczyk udowodnił swoją hegemonie broniąc tytuł Akademickiego Mistrza Polski z czasem 34.14.

W generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, brązowy medal zajęły zawodniczki UAM Poznań, drugie miejsce podium przypadło AWF Katowice a najlepszymi zawodniczkami okazały się studentki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W męskiej klasyfikacji trzecie miejsce zdobyli snowboardziści z Politechniki Poznańskiej, srebro wywalczyło AGH Kraków ,a główną nagrodę wraz ze złotym medalem otrzymali zawodnicy AWF Kraków.

Po oficjalnej części zakończenia turnieju, uczestnicy wzięli udział w imprezie muzycznej, która trwała do samego rana. Podczas zabawy nie trudno było zauważyć studentów z Poznania, którzy swoją energią nakręcali imprezę.

Podziękowania należą się sponsorom za czynny udział w imprezie oraz pomocy bez której Akademickie Mistrzostwa Polski  nie osiągnęłyby takiego poziomu.  Szczególne podziękowania należą się :

l Dare 2b

l X – factor

l Goggle

l Zalando.pl

l GiGi Sport

l SWIX

l K2

l Kiteszkoła

l
Eh School

l Zbójeckie Grzane

 

Medaliści AMP 2014 w snowboardzie

Kobiety:
1.Weronika Biela (UJ Kraków)

2.Aleksandra Król (UJ Kraków)

3.Natalia Ficek (AWF Kraków)

Mężczyźni:
1.Tomasz Kowalczyk (AWF Kraków)

2. Andrzej Gąsienica-Daniel (UEK Kraków)

3.Oskar Bom (AWF Kraków)

Klasyfikacja drużynowa kobiet:
1.Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

2.Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

3.Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn:
1.Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

2.Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

3.Politechnika Poznańska

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na funpage Klubu – www.facebook.com/ku.azs.us
Strona zawodów www.azs.us.edu.pl/AMPy

Previous post

ShredForFun at Bialka

Next post

RED BULL DOUBLE PIPE CZYLI SNOWBOARDOWY PODWÓJNY HALFPIPE!

The Author

Michal

Michal