Członkowie Alpine Snbowboard Teamu w składzie Tomasz Kowalczyk, Andrzej Gąsienica-Daniel, Weronika Biela, Maciej Hańczewski oraz Natalia Ficek trenowali na Austriackim lodowcu Stubai w terminie 1-11 listopada. Biografie zawodników znajdziecie Państwo Tutaj
Oddalony zaledwie 45 minut od Innsbrucka lodowiec Stubai oferuje 110 km tras, od łatwych do wymagających stoków. Między 1.750 i 3.210 m n.p.m. miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji 25 nowoczesnych kolejek linowych. Lodowiec czynny jest od października do końca czerwca. Tygodniowy karnet kosztuje 190 euro, zakwaterowanie w pensjonacie można znaleźć od 20 – 40 euro w zależności od standardu.
Jest to pierwsze spotkanie wszystkich zawodników Alpine Snowboard Teamu w tym sezonie, gdyż pochodzą z różnych części Polski.
Zgrupowanie na śniegu rozpoczęli rozpoznaniem tras oraz wyciągów. Był również czas na zrobienie zdjęć alpejskich krajobrazów, a także fotek na Facebooka : )
„Pierwsze dni trenowaliśmy na trasach łatwiejszych ponieważ chcieliśmy się rozjeździć oraz popracować nad techniką. Pod koniec tygodnia spotkaliśmy Czechów oraz Francuz, którzy przyjechali trenować na tyczkach, a że środowisko snowboardowe jest bardzo przyjazne skorzystaliśmy z zaproszenia i przez 2 dni trenowaliśmy razem. Tym sposobem zyskaliśmy nowych znajomych, których zresztą pozdrawiamy” mówi Andrzej Gąsienica-Daniel
„W niedzielę w późnych godzinach popołudniowych przyjechała grupa młodych zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, której jesteśmy absolwentami. Od poniedziałku zaczęliśmy ostry trening pod okiem jednego z najlepszych trenerów w Polsce, Michała Sitarza, który korygował błędy w technice oraz na bieżąco udzielał nam cennych porad” dodaje Tomasz Kowalczyk, współzałożyciel Teamu.
Popołudniami kadrowicze trenowali równowagę oraz koordynacje na Slackline, co jest bardzo dobrym ćwiczeniem uzupełniającym w jeździe na desce.
Pogoda przez cały pobyt dopisywała tak samo zresztą jak warunki na trasach, które były wręcz idealne do treningu na twardej desce.
Autorem zdjęć użytych w artykule jest Michał Sitarz.


Previous post

Birdgang full movie

Next post

Bakedrats 2011/12 shredit #1

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.