W Szczyrku zapowiada się gorący weekend. Wszystko za sprawą drugiej edycji festiwalu Burn In Snow, który powraca w tym roku ze zdwojoną mocą.
Już dzisiaj, w czasie oficjalnych treningów na skoczni, zlokalizowanej przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne, zobaczyć będzie można zapowiedź tego co działo się będzie w sobotę. Zaproszeni zawodnicy przetestują konstrukcję i z pewnością nie zabraknie pierwszych widowiskowych ewolucji.
O 20.00 w ustawionym nieopodal namiocie rozpocznie się muzyczna część imprezy.
Pierwsze bity zaserwują Groh & Buszkers z JuNouMi. O 23.00 kontrolę nad tłumem przejmie Adam Zasada, zwycięzca tegorocznego konkursu Burn Studios Residency, rezydent jednego z najlepszych klubów na świecie – Cafe Mambo na Ibizie. Kiedy wybije północ w głośnikach zabrzmią dźwięki serwowane przez najbardziej znanych polskich twórców muzyki klubowej, duet Catz’N’Dogz. O 1.30 do akcji wkroczy Artur8, a o 3.00 duet Blck Shp. Wstęp na imprezę jest wolny!

W sobotę od 9 rano będzie można za darmo testować najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy prezentowany w Demo Town.
Już o 10.00 rozpoczną się kwalifikacje freeski. Wśród zaproszonych do startu narciarzy znaleźli się m.in Szczepan Karpiel – Bułecka, Bartek Sibiga i Jan Krzysztof, czyli pierwsza trójka niedawnych Mistrzostw Polski we Freeskiingu.
O 12.00 na najeździe pojawią się snowboardziści. Poza czołowymi specjalistami od konkurencji big air w Polsce jak np. Tomkiem Wolakiem (zdobywcą 2. miejsca na Burn In Snow 2012) czy Michałem Ligockim zobaczymy także liczne grono gości zza granicy. Swoje umiejętności zaprezentuje m.in. Markku Koski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Turynie i Mistrz Świta FIS w konkurencji big air z 2009 roku.
O to by tuż przed finałem temperatura nie spadła nawet o stopień zadbają The KDMS, którzy na scenie pojawią się o 18.00. Polsko – brytyjska grupa o rosnącej, międzynarodowej sławie z pewnością nie pozwoli nikomu ustać spokojnie w miejscu!
Największe emocje czekają na wszystkich w czasie finału zawodów big air. Wyjątkowa oprawa i tricki najlepszych zawodników są gwarancją niesamowitego widowiska, które będzie można podziwiać całkiem za darmo.
Poza pulą nagród sięgającą 50 000 pln na zwycięzców czeka także wyjątkowy prestiż związany z udziałem w tych pierwszych w historii polskich zawodach o statusie 4 gwiazdek rankingu World Snowboard Tour! W czasie finałów na scenie obok skoczni królował będzie DJ Boogie.

O 20.00 festiwal przeniesie się do namiotu (wstęp 50 pln), gdzie imprezę rozpoczną Ment XXL & Jedynak. O 21.45 za sterami zasiądzie Daniel Drumz, który doprowadzi tłum do wrzenia przed koncertem gwiazdy wieczoru – zespołu De La Soul. Laureaci nagrody Grammy na scenie pojawią się o 22.45.

Mamy dla Was wejściówkę na De la Soul, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W którym roku powstała grupa De La Soul. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: [email protected]
Kto pierwszy ten lepszy 🙂

[youtube id=”GH_PT7syA-c” width=”600″ height=”350″]

Plakat Mapka

Previous post

Michał "Wróbel" Wróblewski - very short edit

Next post

Red Bull Ultra Natural - teaser

The Author

Justyna

Justyna