Jakiś czas temu mieliście możliwość zadania pytań do
Wojtka „GNIAZDO” Pawlusiaka.
Z nadesłanych Wojtek wybrał 10 na które odpowiedzi znajdziecie poniżej.
Wojtek Pawlusiak

1. Czy masz takie dni, w których wstajesz rano z zajawką i idziesz pojeździć, a jak się wepniesz w deskę i przejeżdżasz kilka metrów to Cię dopada zniechęcenie i najchętniej wróciłbyś do domu? Jeśli tak, w jaki sposób się mobilizujesz?
Ze mną jest trochę inaczej, bo jak jestem już wpięty to jeżdżę do upadłego. Faktycznie są dni, kiedy trudniej jest mi się zmobilizować by z rana wyjść z domu, bo naprawdę dużo jeżdżę i pod koniec sezonu bywa, że jestem przemęczony. Twoja motywacja w dużej mierze zależy też od ludzi, z którymi jeździsz. Jeśli ktoś cię ciągnie na deskę raczej nie powiesz, nie – nie idę… 🙂

2. Musisz być osobą bardzo pewną siebie i swoich możliwości, wiadomo, że jeśli nie czujesz się pewny psychicznie, że Ci się uda wykonać jakiś trudny trick lub trick na trudnej przeszkodzie to najprawdopodobniej Ci nie wyjdzie, w jaki sposób się mobilizujesz ?

Jeśli nastawiam się, że chcę zrobić konkretny trick to przychodzę na miejscówkę z jasnym zamiarem zrobienia go. Nie dopuszczam innej myśli…chce go wykonać i koniec! Właśnie w taki sposób się mobilizuje.

3. Ćwicząc trick którego nie potrafisz, próbujesz go raz za razem aż Ci wyjdzie czy robisz sobie przerwy lub odpuszczasz sobie i podchodzisz do niego kolejnego dnia?

Kiedy próbuje zrobić cos nowego, przeważnie próbuje dwa razy, jak nie wyjdzie zmieniam trick, żeby nie powielać błędów. Następnie po zrobionym tricku wracam do tego, który mi nie wyszedł. Sęk w tym, że w głowie wiesz jak to zrobić, tylko trzeba później bezbłędnie przenieść tę wizję na śnieg.

Wojtek Pawlusiak

4. Masz takie dni kiedy tricki Ci nie wychodzą, a może masz je opanowane do takiej perfekcji, że mógłbyś je robić z zamkniętymi oczami?

Zdarza mi się gorszy dzień, ale nie na tyle, by nic mi nie wychodziło. Gorzej bywa na zawodach, bo jak juz dopadnie cię zła passa i w porę nie oczyścisz umysłu to tylko pogłębisz ten stan…

5. Jak jeździsz na kacu to gorzej Ci idzie czy nie ma to dla Ciebie znaczenia?

Nie jeździj na kacu, wtedy jazda jest zdecydowanie gorsza… przynajmniej dla mnie

6. Czy mógłbyś mi pomóc wybrać deskę żeby dobrze sprawdzała się na jbbach, kickerach ale żeby też dało się przejechać z parku po stoku?
Życzę dalszych sukcesów i obyś dalej wymiatał.

Polecam deskę, na której sam jeżdżę, czyli burton whammy bar. Świetna deska, nadaje się do parku, na stok i w puch. Rewelacyjnie się na niej jeździ. Deska ma system midspoon, czyli na środku deski krawędzie sę minimalnie podniesione, a od zapięć do końca nosa i taila jest v rocker. To jest najlepsza deska na jakiej do tej pory jeździłem!

Deska damska – Burton Social – idealna deseczka do jibbingu czy do parku. Dzięki rockerowi bardzo łatwa w prowadzeniu przez co nadaję się też dla dziewczyn, które zaczynają swoją przygodę na desce. Ulubiony model mojej koleżanki z teamu Kasi Kwiecień

7.Czy jest coś co chciałbyś zrobić? Jakiś szczególny trik, albo może masz jakąś przeszkodę, którą masz cały czas w głowie?

Nie mam nic szczególnego w głowie, ale chciałbym kreatywnie podchodzić do sprawy i wymyślać tricki, których jeszcze nigdy nie było. W tym roku udało mi się, wymyslić 3 takie tricki, ale nie będę jeszcze zdradzał jakie 🙂
Ten kto ogladał relacje z Nike 6.0 Stairset Battle – to wie!

8. Kto jest Twoim ulubionym snowboardzistą?

Hmmm…mam ich kilku. Moim ulubionym snowboardzistą i bliskim przyjacielem jest Marc Swoboda. Oprócz niego podziwiam jeszcze Louifa Paradis, Travisa Rice’a i Johna Jacksona.

9. Gdzie najczęściej jeździsz w Alpach?

Hintertux, Mayerhofen (Penken Park) i Dachstein

10. Co lubisz jeść na obiad?
W sumie to sam nie wiem….mam kilka ulubionych dań….a tak prawdę mówiąc jadam wszystko 🙂

Wojtek Pawlusiak
UBIEGŁOROCZNE OSIĄGNIĘCIA WOJTKA „GNIAZDO” PAWLUSIAKA:
Red Bull UPSIDE DOWN – Austria/Linz – 1 miejsce
JIB JAM – KATOWICE – 1 miejsce
NITRO KING OF IRON – Włochy / Obereggen – 1 miejsce w kategorii best trick
366 JIBING CUP TOUR – Polska/ 6 przystanków – 1 miejsce
Więcej informacji o Wojtku: www.wojtekpawlusiak.com oraz www.redbull.pl/wojtekpawlusiak

Previous post

Burton Spindl Spring Sessions - Video

Next post

Longboard Running

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.