Do opisania testowanego przez ekipę 4board sprzętu na nadchodzący sezon, podczas niknącego już w pamięci wiosennego wyjazdu zabierałem się wiele razy, jednak zawsze pojawiało się na horyzoncie coś innego, pilniejszego.
Na pierwszy ogień pójdzie wyprodukowany niemal za miedzą, no może trochę dalej, jednak nadal w 100% będzie swojsko, Contract Snowboards model Circus o długości 154 cm. Deski Contract powstają w Bielsku Białej, co niewątpliwie cieszy od pierwszego spojrzenia na deskę.
No dobra, jedziemy dalej! Tak naprawdę, pierwszy dłuższy kontakt z desiwem miał miejsce w austriackim Kaprun. Wieczorem, w dniu przyjazdu blacik wyjęty z pokrowca, trzeba przygotować zestawy do jazdy. Na to czekałem. Rasowy Twin Tip, a do tego 0 camber, wyposażony w „magiczną” opatentowaną technologię 3D Snake Nano, jak się sprawdza? Zobaczymy jutro.
Szybkie spojrzenie na top sheet, miła dla oka grafika: „panda na rowerze” oraz logo brandu. Na grafice nikt jeździć nie będzie, szybkie zmycie fabrycznego smaru z tłoczonego ślizgu. Przygotowałem ją z użyciem sprawdzonego przeze mnie zdobywcy wysokich not w Snowboarder magazine BeaverWax All Temperature WAX. Jeszcze tylko montaż wiązań Burton Mission Restricted i deska gotowa na przygodę dnia następnego.
Po dłuższej chwili jazdy czułem jakbyśmy znali się z Circusem od lat, bardzo łatwa do ogarnięcia. Deska dla mnie miękka, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, pop naprawdę niezły, co przekładało się na świetne ollie. Skręty i jazda na krawędzi: czysta przyjemność, pomimo freetylowego przeznaczenia na „betonowych” odcinkach deska szła na krawędzi jak marzenie.
Tak naprawdę Circus to fajna deska, która z powodzeniem mogłaby być moją podstawową, jedyna rzecz, co do której mam wątpliwości to: Snake Transition – nie zauważyłem cudownego wpływu tej technologii na jazdę, z drugiej jednak strony może właśnie dlatego deska jest taka fajna?
Na przejażdżkę w puchu okazji nie miałem, koniec marca dał się we znaki – brak warunków.

Za użyczenie deski do testów wielkie dzięki contractsnowboards.com.

Niestety, okazało się, że zdjęć deski mamy jak na lekarstwo… Cóż, świadczy to o tym, że w jeździe sprawdza się mistrzowsko i nie zostaje zbyt dużo czasu na robienie zdjęć 😉

Previous post

Burton 13 – Trailer 4

Next post

32 Spot Check – Mt. Hood - Lato 2012

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.