Kin Marcin/Red Bull Content Pool


Przez najbliższy tydzień Chicago stanie się imprezową stolicą świata! W ramach międzynarodowego konkursu didżejskiego Red Bull Thre3style, codziennie pomiędzy 25 a 29 września, odbędzie się 5 imprez, które wyłonią najlepszego na świecie specjalistę od miksowania muzyki i poruszania tłumem. Wśród 18 finalistów konkursu jest Polak – Dj Kostek!

DJ Kostek wywalczył sobie miejsce w międzynarodowym finale Red Bull Thre3style podczas polskich eliminacji, które odbyły się 15 czerwca w poznańskiej Starej Rzeźni. Tej nocy za konsoletą stanęli również: Dj Trakmajster, Dj Plash, Dj Cent, Dj Noz, Dj Bleq, DJ Bez Ksywy oraz DJ Falcon, ale to właśnie DJ Kostek zyskał największą przychylność jurorów i publiczności. „Jadę do Chicago, aby wygrać!” obiecał tuż po wygranej.

Wielki międzynarodowy finał Red Bull Thre3style odbędzie się w sobotę (29 września) w klubie Metro. Zawalczą w nim udział DJ-e, którzy wygrają kwalifikacje rozgrywane przez 4 wcześniejsze noce oraz dwójka DJów z przyznaną dziką kartą. Kwalifikacje, w których zagra DJ Kostek odbędą się w czwartek (27 września) w klubie The Mid. Nasz reprezentant zmierzy się z Nedu Lopes (Brazylia), DJ Shub (Kanada), DJ Bmau (Boliwia), DJ Scizzorhands (Nowa Zelandia). Trzymamy kciuki!

fot. Garth Milan, Red Bull Content Pool

***
Red Bull Thre3style to międzynarodowy konkurs, który hołduje sztuce DJ-ingu. Corocznie odbywa się on w kilkunastu miastach świata, aby wyłowić największe talenty wśród artystów specjalizujących się w miksowaniu muzyki. Wyłonieni w krajowych eliminacjach reprezentanci krajów biorących udział w konkursie, spotykają się na międzynarodowym finale organizowanym w najbardziej imprezowych miastach świata.

Podczas konkursu uczestnicy oceniani są pod względem selekcji utworów, prezencji na scenie, umiejętności miksowania, a przede wszystkim – reakcji publiczności. Każdy z nich ma 15 minut na występ, podczas którego powinien umiejętnie zaprezentować co najmniej trzy gatunki muzyczne i zdobyć tym samym serce publiczności.

Previous post

Red Bull I-BATTLE

Next post

Hot Dawgz and Handrails 2012

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.