21-22 marca w Białce Tatrzańskiej odbyła się siódma edycja „Easter Jam”.

Easter stał się imprezą kultową, na którą rok rocznie zjeżdżają się snowboardziści z całej Polski, a także Czech i Słowacji. Można spotkać zarówno czołowch zawodników jak i tych, którzy we freestyle’u stawiają pierwsze kroki.
W tym roku Jam Session przez wielu, którzy wzięli w nim udział został oceniony jako najlepszy ze wszystkich edycji i jako „najlepsze snowboardowe wydarzenie ever”, na co na pewno ogromny wpływ miał snowpark.
12
Kotelnica Białczańska zgodziła się, aby park powstał na całym terenie przyległym do orczyka, a Park Pirates zajęli się resztą. Ekipa znana jest z kreatywnego podejścia do budowy przeszkód, które oprócz tego, że cieszą oko dają możliwość wykonywania masy tricków, a miejsce które przeznaczył dla nich Zarząd Kotelnicy dał im się wykazać – tak oto w marcu 2015 powstał największy snowpark jaki kiedykolwiek stanął na polskiej ziemi.
4
27 przeszkód – skocznie, cornery, funboxy, raile, boxy, roll’iny i inne cuda przez dwa dni były „dojeżdżane” przez prawie 300 snowboarderów.
16
Podczas pierwszego dnia zawodów organizatorzy rozdali ok. 30 nagród dla najbardziej wyróżniających się zawodników oraz przyznali nagrody specjalne:

Best Rider- Michał Krywult
Best Style – Wojciech „Rekin” Wojtyła
Best Girl – Agata Szkarłat
Best Junior – Mikołaj Zbiciak

15
Odbyły się też Best Tricki wspierane przez Techramps, w których gotówkę zgarnęli

Skocznia:
Kuba Wolak
Damian Świder

Kink Rail:
Maciek Długosz

Wallride:
Paweł Hojdak

17

Podczas drugiego dnia, który przeznaczony był na foto i wideo sesję, niestety pogoda nie dopisała, ale przelotny śnieg, deszcz i mgła nie przeszkodziły dobrze bawić się w parku ponad 100 jeżdżącym, wśród których prym wiodła czeska ekipa „Shred For Fun”.

Easter Jam z roku na rok staje się coraz większym wydarzeniem, które wyznaczyło nową jakość w polskim snowboardzie podnosząc poprzeczkę riderom, konstruktorom parków, oraz …właścicielom wyciągów pokazując, że snowpark nie jest przykrą koniecznością, a elementem bez którego poważna stacja narciarska nie może się obyć.
3

Widać, że Piraci doszli do porozumienia z Kotelnicą Białczańską co pokazały już inne ich tegoroczne realizacje oraz codziennie przygotowany park – kto wie, może niebawem cały sezon będziemy mogli jeździć na obiekcie o takich rozmiarach jak ten z „Easter Jam”?
11
Zawody nie mogły by odbyć się bez wsparcia:
Burton Snowboards, Monster Energy, Techramps oraz Kotelnicy Białczańskiej.

Previous post

King Of Jib 2015 Vitkovice

Next post

YAWGOONS 14

The Author

Michal

Michal