Kilka dni temu na stronie lidera w produkcji snowboardów legendarnej fabryki Mervin (producenta takich marek jak: Lib Tech, Gnu, Roxy) pojawiła się mega nowość experiMENTAL Chewgash. Chwilowo nie jest w masowej produkcji, ale może będzie?
Dobra! Do rzeczy! Kraftsman Dave Mounts na maxa zmodyfikował klasyczny snowboard, banana shape to przy tym pikuś! Nos deski został znacznie zmniejszony, tail otrzymał zupełnie nowy wymiar, a rocker znacząco się powiększył, wszystko to dla lepszego surfowania po puchu! Podobno wrażenia z jazdy na tej desce są bliższe surfingowi niż klasycznemu snowboardowi, porównują ją także do wakeboard, ale nie pływa 🙂
Hmm, wygląda to bardzo ciekawie, ale moim zdaniem ograniczenia wynikające z tego niecodziennego i innowacyjnego kształtu chyba nie pozwolą wprowadzić go do masowej produkcji. Teoretycznie banana shape jest już mega freerideowy, przez co niekoniecznie nadaje się na przygotowane trasy, ale są jego specjalne odmiany do parku, a tutaj? Tylko freeride po mega puchu!

Previous post

Wyniki World Rookie Tour

Next post

King of Village -Village park

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.