Po długiej przerwie kolejne video z serii Fabryka Snowboardów. Tym razem film z zakładów firmy Nidecker produkujących deski snowboardowe już od 25 lat. To mówi samo za siebie!

Pierwsza partia desek wyprodukowanych w szwajcarskiej manufakturze 1984 wynosiła zaledwie 50 sztuk, po roku sprzedaż wyniosła już 700 sztuk. Pierwsza deska przypominająca kształtem to do czego tak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni nosiła nazwę GUN i powstała w 1986 i zapewniła Teamowi Nidecker zwycięstwo w pucharze świata. Deska rok później weszła do masowej produkcji. Innowację w firmie stanowiły podstawę rozwoju dzięki czemu powstały ich pierwsze wiązania oraz buty własnego projektu. Każdy nowy sezon przynosił postępy w technologi produkcji desek snowboardowych, tym samym w latach 1989-1990 powstały deski takie jak Nidecker Carving (sama nazwa tłumaczy wszystko) i pierwsza deska asymetryczna Concept.
Początek lat 90 to dla szwajcarów okres gwałtownego rozwoju powstaje nowa generacja desek przeznaczonych do freestylu z technologią Double Flex Control. Co więcej od 1995 Nidecker wytwarza deski w rewolucyjnej jak na tamte czasy technologii CAP, jednocześnie do użytku wchodzą takie materiały jak Kevlar oraz Carbon. No tak, ale dotychczas deski były tylko dla facetów, Nidecker zmienia status quo i prezentuje nową linię damskich snowboardów, wiązań i butów pozwalających lepiej i łatwiej kontrolować paniom ich deski.


Jak widać cały czas zmiany technologiczne nieustannie wpływały na rozwój marki jak i sportu, firma wszystkie swoje deski produkuje już jako CAP, jednocześnie wprowadza technologię MegaLight. Megalight został opracowany przez Szwajcarski Instytut Technologii w Lozannie i umożliwił wybór najlepszego drewna na rdzenie desek dzięki rezonansowi magnetycznemu co miało zapewnić każdej wyprodukowanej desce idealną charakterystykę. Koniec lat 90 to czas konopi, firma idzie za ciosem i wpuszcza pierwszą deskę w technologii Hemp Fibre, aby było ciekawiej deska jest ozdobiona prawdziwymi liśćmi konopi.W roku 2000 Nidecker zmienia konstrukcję wiązań snowboardowych zwiększając ich komfort i staje się największym ich producentem, by dwa lata później sprzedać tak samo wiele wiązań jak i desek. Jednak jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości co do jakości ich desek, może przekonać go że firma produkuje deski dla takich graczy jak Yes nowboards czy Jones Snowboard.

Previous post

THIS VIDEO SUCKS jp walker credits twsnow

Next post

Ästhetikers - Video

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.