W czwartek 22 listopada warszawska przestrzeń Soho Factory i 2 300 osób stało się świadkami pierwszej polskiej edycji Red Bull Soundclash. Siła głosu publiczności rozstrzygnęła przyjacielski pojedynek Acid Drinkers i Fisz Emade Tworzywo na korzyść brzmień hip-hopu!

Red_Bull_Soundclash_fot_Marcin_Kin_Red_Bull_Content_Pool

Red Bull Soundclash z pewnością na długo zapisze się w pamięci artystów i publiczności, która na ten jeden wieczór stała się sędzią rozstrzygającym pojedynek ciężkiego gitarowego grania z hiphopowym brzmieniem. Konkurujące ze sobą zespoły zagrały na dwóch przeciwległych scenach, które oddzieliła ponad dwutysięczna publiczność.

Energetyczna i jedyna w swoim rodzaju współpraca sceniczna Acid Drinkers i Fisz Emade Tworzywo rozgrywała się w formacie czterech rund. Zespoły wykonywały swoje utwory, coverowały kawałki adwersarzy czy aranżowały swoje piosenki pod narzucone im przez DJa Kostka style muzyczne. Publiczność mogła usłyszeć m.in. hit Garego Neumana „Cars” w wykonaniu obu zespołów, autorską wersję „Drug Dealer” Acid Drinkers w aranżacji Fisza Emade Tworzywo i na odwrót – utwór braci Waglewskich „Dziecko we mgle” przejęte przez Acidów.

Red_Bull_Soundclash_fot_Marcin_Kin_Red_Bull_Content_Pool

Całe to wydarzenie jest pewnego rodzaju niespodzianką. To nowa rzecz i publiczność poznaje nas z innej strony muzycznej. Z tej okazji zabieramy się za rzeczy, za które nie łapaliśmy się wcześniej” komentował lider Acid Drinkers – Titus.

Jest to ciekawe doświadczenie, kiedy nie tylko grasz koncert, ale przy okazji jesteś też słuchaczem i widzem. Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem. W takich koncertach najważniejsze są emocje” dodał Fisz.

Walka była bardzo wyrównana w pierwszej rundzie publiczność zagłosowała na Acid Drinkers, w drugiej i trzeciej głośniejszy aplauz przypadł dla ich rywali. Nie lada zaskoczeniem dla widzów i dla artystów – Fisza i Emade – był gość specjalny, który w czwartej rundzie pojawił się na scenie Acid Drinkers.
Nestor rodu Waglewskich dołączył do Titusa i razem z jego zespołem wykonał utwór „Pump the plastick heart”.
Na przeciwległej scenie pojawiła się natomiast Kasia Nosowska, która wraz z Fiszem Emade Tworzywo wykonała utwór „Piórko”. Z tej konkurencji zwycięsko wyszli Poznaniacy.
Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że triumfatorem pierwszej polskiej edycji Red Bull Soundclash zostali Fisz Emade Tworzywo!
„„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zagraliśmy z Acid Drinkers” komentował po ogłoszeniu wyniku Fisz. Dziękujemy bardzo publiczności i Acid Drinkers, którymi w młodości się inspirowaliśmy” dodał.

Red_Bull_Soundclash_fot_Marcin_Kin_Red_Bull_Content_Pool

Previous post

Gulli Gudmundsson - Full part

Next post

Shaun White - Northstar

The Author

Michal

Michal