Zima wraca do Wrocławia na GO*POW Snowboard Festival!

U progu zimy, w dniach 20-22 listopada 2015 wrocławianie po raz trzeci będą mieli okazję wziąć udział w GO*POW – jedynym w swoim rodzaju festiwalu snowboardowym. Podczas trzech dni miłośnicy śniegu obejrzą filmy, wezmą udział w warsztatach, zobaczą zawody snowboardowe, poznają nowości sprzętowe na nadchodzący sezon a także wezmą udział w licznych konkursach.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się w piątek, 20 listopada w Kinie Nowe Horyzonty. Podczas oficjalnego otwarcia wyświetlone zostaną najnowsze filmy snowboardowe, w tym kilka ogólnopolskichpolskich premier. Wśród nich zobaczymy między innymi rosyjski film „Powrót” czy biografię żywej legendy snowboardu Eero Ettali. Kinowe pokazy to także jak zwykle oryginalne konkursy i atrakcyjne nagrody dla publiczności.

fot.Mateusz_Szeliga
fot.Mateusz_Szeliga

Najbardziej intensywnym dniem festiwalu będzie sobota, 21 listopada. Wówczas, na pasie zieleni pomiędzy Placem Społecznym a Impartem powstanie śnieżne miasteczko. Jego głównym punktem będzie konstrukcja, na której wieczorem rozegrane zostaną zawody snowboardowe w tzw. jibbingu, czyli wykonywaniu ewolucji na przeszkodach, takich jak poręcze czy rury. Swój udział w rywalizacji zapowiedzieli najlepsi jibberzy z całej polski. – W tym roku przenieśliśmy zawody na otwarty plac w centrum Wrocławia, tak aby każdy mógł przyjść i pooglądać zmagania zawodników. Jednocześnie postaraliśmy się o sporo atrakcji wokół zawodów, tak aby wypełnić maksymalnie czas odwiedzających GO*POW – mówi Marcin Jellinek, organizator festiwalu.

Wokół konstrukcji powstaną stoiska, w których będzie można obejrzeć sprzęt snowboardowy na nadchodzący sezon, porozmawiać ze specjalistami oraz zjeść i wypić coś ciepłego. Wszystko to przy akompaniamencie muzyki serwowanej przez DJ-ów Red Bulla. Wcześniej, od godzin porannych spragnieni wiedzy festiwalowicze będą mogli wybrać się na warsztaty do Impartu. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak wykorzystać potencjał kamer sportowych GoPro podczas jazdy na desce, jak nawoskować sprzęt przed sezonem podczas warsztatów z Toko, posłuchają wykładu o sponsoringu w snowboardzie oraz poprawią koordynację na warsztatach akrobatycznych.

Po zakończonych zawodach snowboardowe towarzystwo przeniesie się do klubu Bezsenność, gdzie do późnych godzin nocnych będzie trwała zabawa, będąca symbolicznym rozpoczęciem nowego sezonu zimowego. W niedzielę rano uczestnicy i organizatorzy spotkają się w Klubokawiarni Mleczarnia na śniadaniu, by wspólnie powspominać ostatnie dwa dni i zaplanować najbliższe wyjazdy w góry.

fot.Mateusz_Szeliga
fot.Mateusz_Szeliga

Podobnie jak w ubiegłych latach, w trakcie festiwalu zbierane będą pieniądze na rzecz Fundacji Progress, która organizuje snowboardowe ferie zimowe dla dzieci z domu dziecka.

Karnety na wydarzenie dostępne są w przedsprzedaży internetowej w cenie 40 zł. W cenie karnetu zawiera się wstęp do kina w piątek, możliwość uczestnictwa w sobotnich warsztatach oraz afterparty w klubie Bezsenność. Liczba karnetów jest ograniczona! Bilety do kina w cenie 30 zł oraz do Bezsenności w cenie 10 zł będzie można kupić bezpośrednio przed wejściem na wydarzenia. Wstęp na warsztaty dostępny jest jedynie dla posiadaczy karnetów!

GP2015_plakat

Bilety i wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie gopowfestival.pl oraz na facebookowym profilu facebook.pl/GoPowFestival.

Previous post

Mark Deubzer | We Can Dance | Kitzsteinhorn Glacier Park

Next post

Taco Trip "BEES KNEES" - Full Movie

The Author

Michal

Michal