Za nami jedna z większych imprez inaugurujących nadchodzący sezon zimowy. Ze względu na długi weekend w Niemczech Hintertux Hotzone.tv Park Opening rozpoczął się już w czwartek imprezką w nowym PapperlaPUBie. Było to już dziesiąte otwarcie. Jak przystało na tak okrągłą liczbę wszystko musiało być zacnie, park był największy, a pogoda i śniegowy warun dopisały znakomicie! Nic więc dziwnego, że Hintertux odwiedziła masa snowboarderów.

fot. Christian Eberl
fot. Christian Eberl

Korzystając z idealnej pogody, pierwszych namiotów testowych, a przede wszystkim mega wyszejpowanego Betterparku pro riderzy tacy jak: Flo Corzelius, Tom Tramnitz, Benny Wetscher, Elias Elhardt, Marko Grilc, Adrian Krainer, Anna Gasser, Simon Pircher i lokales Werni Stock mogli zacnie przywitać zimę. To był dopiero czwartek, prawdziwy najazd snowboarderów i prosów na dolinę rozpoczął się w piątek.Tegoroczny Betterpark Hintertux liczył sobie ponad 30 przeszkód, począwszy od dużej linii zawierającej XL tables poprzez średnią i małą, a na jibowym raju kończąc. Cały park kończył się przy dolnej stacji orczyka.
W parku pojawiło się wielu prosów, nie zabrakło austriackiej elity: Gigi Rüf, Mathias Weissenbacher, Chris Kröll, Steve Gruber, Marco Feichtner, Michi Schatz i Marvin Salmina, a z „zagranicznych” (dla Austriaków) byli: Roope Tonteri (FIN), Seppe Smits (BEL), Mario Käppeli (SUI) i Ethan Morgan (GER).
fot. Christian Eberl
fot. Christian Eberl

Organizatorzy zadbali, żeby się nie nudzić, zorganizowali liczne sesje i contesty: Alarm Clock Battle w piątek oraz legendarny sobotni Session of the Dudes. To właśnie podczas tego ostatniego contestu Werni Stock (AUT) pokazał ‚best trick’ czyli gruby switch backside 12, siedemnastolatek Rowan Coultas (UK) został ‚best rookie’, a Sebbe de Buck (BEL) zasłużył sobie na tytuł ‚best rider” za styl i całokształt.

fot. Christian Eberl
fot. Christian Eberl

W niedzielę odbyło się Cash for Trix down rail, które zostało najechane przez masę utalentowanych „gromów”, rurki katowali: Fabian Fraidl, Thomas Wolf, Maxi Preissinger, Jonas Schäfer, Lorenz Vyslotzil, Bene Hofer i Jeremie Unterberger.
Tegoroczne centrum testowe było także sporych rozmiarów: 27 namiotów pełnych gorącego stuffu, który był dostępny do testów całkiem za free.
fot. 4board.pl
fot. 4board.pl

„Zainteresowanie naszym stoiskiem, a także liczba testowanych desek rzadko była aż tak wysoka jak w tym roku”The interest and our test numbers are rarely as high as they were this year,“ podsumowuje event Tobi Leyendecker z Mervin Manufacturing (Lib-Tech, Gnu, Roxy), dodaje, że „Nie ulega wątpliwości, że wrócimy tu w przyszłym roku!“
Pozytywne wibracje dało się wyczuć także w dolinie, głównie za sprawą premier: Pirates („Perceptions“) i Capita („Stay Bad Ass“) oraz melanży. Na parkingu pod lodowcem stanęła poduch Bag Jump, na której dla chętnych dostępna była potężna dawka adrenaliny.
fot.4board.pl
fot.4board.pl

W sobotni wieczór odbył się gruby melanż w Hohenhaus Tenne, podczas którego zagrali Marten Hørger, MC Average, FM4 DJ Phekt, DJ NLP i DJ Socom. Jak się można domyślić impreza była gruba do rana 😉
fot. Christian Eberl
fot. Christian Eberl

Werni Stock podsumował cały event w następujący sposób: „To było perfekcyjne, jak z obrazka. Pojawił się prawie każdy ze sceny snowboardowej, była świetna jazda, Uśmiech nie znikały z twarzy!
Organizatorzy już teraz zapewniają, że w 2015 roku legendarny kogut wróci, więc szykujcie się w terminie 2 do 4 października 2015 na kolejną odsłonę Hotzone.tv Park Opening Hintertux!

Warto wiedzieć: od teraz Betterpark Hintertux będzie szejpowany codziennie. Kolejne snowboardwe eventy na HIntertuxie to: The Ästhetiker SHRED DÄYS w dniach 11-12 października 2014 i Zillertal Välley Rälley w dniach 25-26 października.

Podsumowanie czwartku:

[youtube id=”dZLWzoqVtRw” width=”600″ height=”350″]

Podsumowanie piątku i soboty.

Podsumowanie niedzieli:

[youtube id=”kINPmHoybME” width=”600″ height=”350″]

Previous post

Bracia Helgason znowu w akcji - NoToBo Teaser

Next post

YAWGOON - DYLAN GAMACHE

The Author

Justyna

Justyna

1 Comment

  1. […] tegorocznym otwarciu Hotzone.tv Betterparku na Hintertuxie było już dużo. Ale w związku z faktem, że to były okrągłe 10 urodziny i […]