Niebieskie niebo, pełna lampa, perfekcyjny snowpark, najlepsze testowe deski z nadchodzącej kolekcji 2016/2017 – tak w skrócie wyglądało otwarcie snowparku Hintertux i Hotzone.tv.

Betterpark był idealnie przygotowany. Zaufaj prosom, oni wiedzą! Werni Stock, Clemens Millauer, Marco Grilc, Mario Käppeli, Simon Pircher, Peter Sandner i Michi Schatz z uśmiechem na twarzy wyjaśniali młodym: backside 900, corked 1080, backflipy i hardway. Czy młodzi odpowiadali na te wyzwania? Tak, oczywiście!  Jedno jest pewne, poziom na tegorocznej scenie slopestyle będzie wysoki. Profesjonalni snowboarderzy i corowi riderzy jak zwykle wykazali się kreatywnym podejściem do snowboardowych sztuczek podczas bitwy na triki niezależnie od tego czy były to linie jibowe czy też skocznie. Całość nagrywała ekipa Sane z Innsbrucku.

Warto również wspomnieć o epizodycznych rolach snowboardowych legend, takich jak Sani Alibabic. Sani pomagał dzieciakom rozwikłać techniczne problemy podczas wykonywania snowboardowych trików. Jak wiadomo styl jest nie do kupienia czy skopiowania, jednak dzieciaki mogły zaczerpnąć inspiracji podczas jazdy z Sanim. Otwarcie sezonu to nie tylko ostra jazda w snowparku, tym razem warunki wybitnie dopisały i można było kreślić piękne, długie linie na idealnym sztruksie.

W Ferner Haus pod okiem Markusa Fischera i Andreasa Monsbergera aka MonEpic odbyły się warsztaty GoPro dla uczestników GoPro Kids Shoot. W rezultacie powstało całkiem sporo editów z przejazdów dzieciaków, Steve Gruber wybrał 3 najlepsze filmy pod kątem edycji i poziomu snowboardingu. Wspólne warsztaty powinny ułatwić młodym rozwijanie snowboardowej pasji.

Co jeszcze się wydarzyło?  Odbył się niedzielny Cash for Trix for tricks od Libtech, podczas którego wjechały między innymi 50/50 to Back Lip revert oraz Straight Stale Fish na straight-gap-to-double-kink-donwrail. Libtech jak przystało na solidny brand miał dla najlepszych riderów 350 Euro w żywej gotówce.

 

Tradycyjnie już odbyły się premiery filmów z riderami, w piątek były to produkcje od Method Mag i Absinthe 2017.

Natomiast niedziela, jak wszędzie była pod znakiem premiery The Fourth Face Travisa Rice po, której był gruby melanż.

Hotzone.tv park opening Hintertux 2016 przeszedł już do historii, zapowiada się świetny sezon. Znamy już datę przyszłorocznego otwarcia: będzie to 5-8 października 2017. Szykujcie się!

Previous post

adidas Snowboarding | OK to Shred

Next post

Bigosnowboards - OSLOFORESTER

The Author

Michal

Michal