logo
Trzecia edycja jednego z największych eventów sportowo – muzycznych zimowej stolicy Polski za nami. Działo się! Impreza trwająca od piątku do soboty na Wielkiej Krokwi zebrała czołówkę polskiego snowboardu i freski oraz tłumy fanów i uczestników podczas zawodów, koncertów oraz gorącego afterparty.

Dzień 1 – piątek

IMG_2468IMG_2437Pierwszy dzień Snowfestu otwarły koncerty Cleo i Too Many T’s na scenie T Mobile. Na Main Stage, tuż przy Big Air ustawionym na Wielkiej Krokwi, zagrali JWP/BC i brytyjskie Roots Manuva, a nieco później po zawodach setki fanów bujały się podczas koncertu Raekwona, hip hopowej legendy Wu Tang Clanu prosto z Nowego Jorku.

Zawodników z Polski, Norwegii i Czech można było podziwiać na Big Airze ustawionym na boisku Wielkiej Krokwi. W budowie zaangażowani byli między innymi bracia Wolak, Sebastian Littner oraz inni pro riderzy z południa Polski. Pierwszego dnia imprezy rozegrano Puchar Big Air Freeski, który rozpoczął się sesją eliminacyjną o godzinie 18, a godzinę później odbyły się finałowe zmagania. Najazd rozpoczynał się spod progu skoczni – widać było ile odwagi wymagało pełne rozpędzenie się na konstrukcję, zawodnicy osiągali prędkość ponad 100km/h! Mogliśmy zobaczyć ewolucje na światowym poziomie – double backflipy, backside corki 540, czy 720 japan.

WYNIKI FREESKI BIG AIR

IMG_2445

  1. Szczepan Karpiel-Bułecka
  2. Vebjorn Engeset (NOR)
  3. Jakub Kubicki

IMG_2454Po zawodach i koncertach odbyło się afterparty w pawilonach skoczni, gdzie promile rozlewały się szeroko a towarzyszyły temu między innymi bity od Andy C i Flirtini. Około godziny 12 afterparty przenosiło się do Dworca Tatrzańskiego przy Krupówkach, gdzie przy świetnej klubowej muzyce trwało ono już do samego rana.

Dzień 2 – sobota

Drugi dzień imprezy rozpoczęły koncerty Future Folk – kapeli grającej przyjemny elektroniczny folk oraz rozpoznawani na polskiej scenie muzyki alternatywnej Fair Weather Friends.  Na Main Stage sobotniego wieczora wystąpiła legenda łódzkiego hip-hopu O.S.T.R., mistrzowie alternatywy Łąki Łan, a na koniec publiczność skakała do bass dropów Chase & Status.

IMG_2473Zawody Pucharu Big Air w snowboardzie rozpoczęły się eliminacjami po godzinie 17, a następnie oglądać można było finały, w których wzięła czołówka polskiego freestyle snb. Zawodnicy trzymali poziom, jednak widać było jak coraz bardziej zmagają się z niekorzystną kondycją kickera, który po kilkudziesięciu minutach rywalizacji, po mimo szejpowania, nie dawał dobrych warunków do wybicia. W związku z tym sędziowie zdecydowali o przerwaniu konkurencji.

Drugi dzień Snowfestu również zakończył się głośnym afterparty w pawilonach gdzie atmosferę grzał m.i. Mike Skinner oraz na Dworcu Tatrzańskim, gdzie zagrała Novika & Mr Lex oraz inni polscy DJe.

Tegoroczną edycję zdecydowanie można uznać za udaną, a nie byłoby tak, gdyby nie zaangażowanie organizatorów oraz lokalnych riderów. Do zobaczenia w przyszłym roku, hej!

Previous post

Sparrow Knox “BEES KNEES” - Full Part

Next post

YAWGOONS 16

The Author

Jan

Jan