WIECZORNY JIBBING PO CIEPLICKU
Tegoroczna zima, a właściwie jej brak, przyprawiała o ból głowy wszystkich miłośników białego szaleństwa. Na szczęście jest takie jedno takie miejsce w naszej ojczyźnie gdzie śniegu w zimie nigdy nie brakuje. Chodzi oczywiście o kultowe, szczególnie wśród zwolenników biegówek, Jakuszyce w Górach Izerskich. I tak w ręce organizatorów zawodów Jibbing Day Jelenia Góra 2012 wpadło 30 ton śniegu. Druga jakże istotna sprawa to spadek temperatury. Jak na zawołanie, dzień przed zawodami przyszedł Pan Mróz. Jeszcze 2 dni przed imprezą w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry – Cieplicach, gdzie odbyły się zawody było 7° na plusie! Trzecim pozytywem było odwołanie, z powodu pogody, zawodów Jib Jam w Katowicach. Z tego powodu do Cieplic przyjechała cała krajowa czołówka oraz wymiatacze z Czech.
Rusztowania stały już od środy, ekipa techniczna cały czas dopieszczała tor, na którym pojawiły się rail i box, oba ponad 7m długości oraz 2 beczki od Horse Bros. Niestety na tych ostatnich, podczas treningów, uszkodził swój bark Andrzej Gwiżdż – i na prośbę zawodników została ona usunięta. Ostatecznie na liście startowej pojawiło się 22 snowboarderów z Polski i Czech. A walczyć było o co bo do zdobycia było 5 tysięcy złotych – w 3000 zł gotówce i ponad 2000 zł w nagrodach rzeczowych i talonach sklepowych.
Na sesji treningowej o godzinie 14-tej pojawili się pierwszy jibberzy. Powoli zaczęła się także zbierać miejscowa publika oraz wielu przyjezdnych, których do uzdrowiska także przyciągnął
IV Karkonoski Festiwal Światła, któremu Jibbing Day w tym roku towarzyszył. Prawie dwie godziny ostrych i efektownych treningów, funkowa muzyczka którą przygrywał Dj Tom Tom nie pozwalały się nudzić. Zgłodniałych i spragnionych zaspokajał Max Catering.
Około 17.15 zaczęły się wieczorne eliminacje. Wzięło w nich udział 21 zawodników. 15 z nich rywalizowało o wejście do finału, w którym mieli się zmierzyć z 6 profesjonalistami. Jako, że zapadł już zmrok można było podziwiać nie tylko przejazdy jibberów, ale także znakomite efekty świetlne. Całości dopełniali komentatorzy – Sebastian Jasiński z Muzycznego Radia i specjalista od toru – Maciej Stasiak vel Stachu – szef Village Park Snowparks. Atmosfera zagęszczała się z minuty na minutę, adrenalina buzowała wśród zawodników i szeroko zgromadzonej publiki. Ostatecznie do finału przeszło ośmiu Polaków i trzech Czechów – w tym tak znane osobistości w światku jibbowym jak Mateusz Zielonka, Jakub Dytkowski, Kajetan Kaleniak, Roman Dlauhý, Štěpán Rokos czy David Conka. Ale zanim doszło do finałowej rozgrywki swój występ miał znakomity wrocławski zespół rockowy People of the Haze z charyzmatycznym Gumą na wokalu. Żywiołowy rock’n’roll rozgrzał liczną publikę, która po koncercie była już w pełni gotowa na finałowe przejazdy.
Prawie godzinny set najlepszych sztuczek w formie jam session z pewnością zaspokoił apetyty największych koneserów snowboardowych. O tym jaki jest progres w jibbingu może świadczyć fakt, że nawet tak wybitny specjalista w tej materii jak Stachu nie znajdował czasem w swym umyśle nazw niektórych kombinacji trików – były one tak nowatorskie, że jeszcze chyba nie zostały nazwane! Ostatecznie najwyższą klasę pokazali i największą część puli nagród przytulili nasi południowi sąsiedzi – Roman Dlauhý, który wygrał, i Stepan Rakos, który był drugi. Najlepszy
z Polaków – Kuba Dytkowski – stanął na najniższym stopniu podium. Na nagrody załapali się także Kajetan Kaleniak oraz Mateusz Zielonka za 4 i 5 miejsce. Dekoracja miała miejsce zaraz po niesamowitym laserowym show na dużej scenie Karkonoskiego Festiwalu Światła a nagrody zwycięskiej piątce wręczył osobiście senator Józef Pinior, który znany jest z grubego numeru wypłacenia 80 milionów, z konta Solidarności, tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego.
Po wszystkim, ci którym starczyło sił hulali do rana na afterze w Klubie Kwadrat – ale to już inna historia 😉
Wielkie podziękowania dla Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Pana Marcina Zawiły oraz fundatorów nagród rzeczowych: firma PS Distribution, www.steezshop.pl, sklep Skate Sports, Wolface Masks, Elementary oraz LG Electronics.

Organizator imprezy – Agencja Eventowa Real Event
Partner strategiczny – Village Park Snowparks

Previous post

Every Third Thursday – Surfing Snowboard

Next post

Floating Trippin' Festival - Andegrand Park & EHschool

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.