Już dzisiaj, 2 października o 21:00 na bezpłatnej platformie telewizyjnej Red Bull TV www.redbull.tv odbędzie się światowa premiera długo wyczekiwanej produkcji snowboardowej – „THE FOURTH PHASE”. Najlepsi przedstawiciele dyscypliny z Travis’em Rice’em na czele, najbardziej niedostępne i zachwycające lokalizacje oraz najwyższy poziom techniki kinematograficznej – to wszystko już dzisiaj ekskluzywnie na Red Bull TV.

W swoim najnowszym filmie Travis Rice i jego ekipa podążają za naturalnymi procesami hydrologicznymi odwiedzając najbardziej charakterystyczne miejsca, w których woda zmienia swój stan skupienia zgodnie z odwiecznymi procesami przyrody. Podróż przez ponad 16’000 mil prowadzi w najpiękniejsze i najdziksze regiony dookoła basenu Północnego  Pacyfiku. W każdym z tych miejsc Travis nie tylko odkrywa dziewicze miejsca do ekstremalnej jazdy na snowboardzie, ale zgłębia również ich rolę w globalnych procesach pogodowych. Wszystko po to, by zweryfikować znane teorie naukowe i dogłębnie poznać procesy wpływające na cykl powstawania śniegu.

travis-rice-portrait-fot-cole-barash-red-bull-content-poolNiezwykłe krajobrazy w tak odległych miejscach jak japońskie Alpy, góry Wyoming, rosyjska Kamczatka czy niedostępne zbocza Alaski zostały sfilmowane przy użyciu najnowszej technologi kinematograficznej. Cały film wyprodukowany został w technologii 4K – hipnotyzujące ujęcia przyrody, niezwykłe zbliżenia procesów i przemian hydrologicznych – to wszystko w jakości czterokrotnie przewyższającej HD stanowi niezwykłe przeżycie wizualne. Najwyższa jakość sprzętu uzupełniona przez technologię produkcyjną stanowi o prawdziwej innowacyjności tego filmu, która dorównuje najdroższym produkcjom hollywodzkim.

Warto również zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową filmu – po raz pierwszy w tej kategorii filmowej zarejestrowaną w całości w technologii Dolby Atmos®. Sama muzyka została specjalnie skomponowana do filmu przez znakomitego muzyka i multi-instrumentalistę Kishi Bashi. 13 dedykowanych utworów stanowi bardzo istotny element narracji filmowej. Ścieżka dźwiękowa filmu to kolejny element produkcji, który dopracowany w najdrobniejszych szczegółach  – dopełnia perfekcyjne i niezwykłe dzieło filmowe.

travis-rice-action-fot-scott-serfas-red-bull-content-poolReżyserem jest wielokrotnie nagradzany twórca filmów sportowych Jon Klaczkiewicz, znany z filmów, które wykraczają poza typowe formuły sportowej akcji. „Prawdziwe historie inspirują mnie najbardziej„, mówi, co pokazuje w swoich filmach bogatych w niezwykle wymagającą pracę dokumentalisty. Aktywnie wyprodukował i wyreżyserował dziesiątki filmów i programów telewizyjnych od 2000 roku. Z doświadczeniami z obu stron obiektywu, Klaczkiewicz ma niezwykłą zdolność do tworzenia opowieści znakomicie trafiających do szerszej publiczności. Jak sam mówi: „Mam nadzieję, że widzowie wyniosą z moich filmów podziw i uznanie dla niezwykłych miejsc i osobistości, którymi mam okazję się z nimi podzielić.”

Zapraszamy do obejrzenia światowej premiery filmu THE FOURTH PHASE już dzisiaj, 2 października o 21:00 na RED BULL TV.

Film będzie można obejrzeć bezpłatnie na www.redbull.tv tylko dzisiaj, jednorazowo od godziny 21.00.

BEZPOŚREDNI LINK DO OGLĄDANIA FILMU NA RED BULL TV: www.redbull.tv

Od 3 października film dostępny będzie w dystrybucji kinowej w sieci Multikino oraz w serwisie iTunes.

Previous post

Dmo street footy 2016

Next post

Raport dzienny – Hotzone.tv Park Opening Hintertux – Dzień 3

The Author

Michal

Michal