W miniony weekend w miejscowości Bad Gastein w Austrii odbyła się ostatnia edycja Pucharu Świata w slalomie równoległym w sezonie 2013/14.

DCIM100GOPRO

Rewelacyjnie spisała się Polka, Karolina Sztokfisz która osiągnęła życiowy wynik zajmując 12 miejsce. Walkę od finałową „8” przegrała zaledwie o 0,19s.

Bliska awansu do finałowej 16 była jeszcze Aleksandra Król, jednak zabrakło jej 0,01s. Trzecia z polek, Weronika Biela zajęła 30 miejsce. Pierwszy przejazd eliminacyjny Biela musiała powtórzyć przez upadek zawodniczki na drugim torze, która wypadając z trasy wjechała na tor Weroniki, zderzając się z rywalką. Zawodniczki na szczęście nie odniosły groźniejszych obrażeń.

Jedyny reprezentant Polski, Andrzej Gąsienica-Daniel zajął 26 lokatę, co było sporym zaskoczeniem gdyż od wielu lat żadnemu Polakowi nie udało się awansować do finałowej „ 32 ”.

12 lokata Sztokfisz jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Najlepszymi wynikami Polki w zawodach PŚ były 16 pozycje wywalczone w slalomie równoległym właśnie w Bad Gastein w 2006r., La Molinie – 2008r. i Sudelfeld – 2009r.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w kolejnym Pucharze Świata w gigancie równoległym już 18 stycznia w Słoweńskiej Rogli oraz Pucharach Europy w dniach 19 i 20 w tej samej miejscowości.

Previous post

Game Of In Your Face - Coach Edition

Next post

ISENSEVEN - Alex Tank in "A WAY WE GO"

The Author

Michal

Michal