W dniach 11 i 12 stycznia w miejscowości Bad Gastein były rozgrywane kolejne zawody Pucharu Świata w konkurencji slalom gigant równoległy. W Austrii reprezntowała nasz kraj zawodniczka AST Karolina Sztokfisz ( AZS Zakopane ). W pierwszym dniu odbyły się zawody wieczorem przy sztucznym oświetleniu. Slalom wygrała Amelie Kober z Niemiec oraz Austriak Andreas Prommegger. Karolina zajeła 28 pozycję.
W następnym dniu w godzinnach porannych rozegrano kolejny start z cyklu Pucharu Świata. Zwycięzcami zostali Patrizia Kummer ze Szwajacarii oraz Zan Kosir ze Słowenii. Zawodniczka AST uplasowała się na 26 pozycji.

„Mój start w zawodach Pucharu Świata uważam za udany choć nie do końca pokazałam swoje możliwości. W drugim dniu mój pierwszy przejazd kwalifikacyjny był dobry. Niestety w drugim przejeździe popełniłam kilka błędów przez które spadłam na 26 miejsce.”

Aby uzyskać kwalifikację olimpijską trzeba zmieścić się w 32 w rankingu Pucharu Świata. Kwalfikacja zaczełą się od pierwszego Pucharu Świata w grudniu 2011 roku i trwa do stycznia 2014. Karolina Sztokfisz obecenie zajmuję 35 pozycję. Jest to dopiero początek sezonu i przed Karoliną jest jeszcze dużo startów w Pucharze Świata. Obecnie Karolina pod okiem Piotra Skowrońskiego przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Kanadzie, które odbedą się końcem stycznia.

Z Polek udział w zawodach również wzięła Aleksandra Król, która w pierwszy dzień zajęła 27 miejsce, a w drugi dzień zajęła 50 miejsce. W śród Polaków reprezentował nasz kraj Oskar Bom, który w pierwszym dniu zajął 43 miejsce, a w drugim dniu został zdyskwalifikowany.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj:
http://www.fis-ski.com/uk/604/1228.html?event_id=31594&cal_suchsector=SB

DSC014121111

IMG_0233

Previous post

Burn Stye Session - 20 edycja Air&Style

Next post

Salomon First Steps Jam - Relacja

The Author

Justyna

Justyna