W minioną sobotę od godziny 9 do 13 miłośnicy snowboardów tourowych i kamer do zadań ekstremalnych oblegali Kasprowy Wierch gdzie odbywał się pierwszy w Polsce festiwal splitboardów.

photo by Sony Action Cam
photo by Sony Action Cam

Impreza rozpoczęła się od krótkiej prelekcji ekipy Dzikie Góry na temat splitboardów. Uczestnicy poznali sekrety „rozłączanej deski” oraz bezpieczeństwa w górach. Następnie każdy z przybyłych miał możliwość przetestowania najnowszych desek firmy Voile oraz LTB Snowboards. Do każdego zestawu tester dostawał wybrane gogle Zeal z dołączoną kamerą Sony Action Cam, którą rejestrował swoje wyczyny. Chodź uczestnicy wybierali różne warianty zjazdów i podejść to wszyscy byli zgodni co do jednego – splitboard to rewolucja w świecie snowboardu.
photo by Sony Action Cam
photo by Sony Action Cam

Dodatkowo od godziny 10 do 13 trwał konkurs na najszybszy zjazd z Gąsienicowej. Dziesięciu zawodników rejestrowało swoje zawrotne prędkości za pomocą gogli Zeal Z3 z wbudowanym GPS’em. Najszybszy okazał się narciarz Maciek Przepiórkowski, który osiągnął 87km/h i wygrał nagrodę główną czyli wybrany model okularów słonecznych firmy Zeal.
2
Impreza zakończyła się kameralną splitboardową wycieczką. Ośmiu uczestników ruszyło z Kalatówek na Kopę Kondratową. Całość wydarzenia rejestrowały kamery Sony Action Cam. Z nagranego materiału już niebawem powstanie videorelacja.
photo by Sony Action Cam
photo by Sony Action Cam

Splitfest to pierwsza impreza w naszym kraju, której zadaniem była promocja niszowego sportu jakim jest snowboard tourowy. Jej pomysłodawcą była ekipa Dzikie Góry, założyciel Polskiego Stowarzyszenia Splitboardu. Jak mówi jeden z jej twórców Maciej Harat „Splitboard łączy nieograniczone zwiedzanie gór z epicką jazdą na snowboardzie. Dla nas to cały świat. Warto promować to co się kocha”.
photo by Sony Action Cam
photo by Sony Action Cam

IMPREZĘ WSPIERALI
Sponsor główny: Dzikiegóry.pl
Sponsorzy: Voile, LTB, Zeal, Sony Action Cam
Partnerzy: PKL, Dzida.com, Sony VAIO Extreme Series
Patroni medialni: Hivermag, Powder.pl, Radio Czwórka, Tygodnik Podhalanski, Snowboards.pl, 4board.pl, Snowboard MDS, Góry Online, Coolradio.pl, Podhale 24, Małopolskaonline, Extremespace.pl.

Previous post

Burów Downhill Race

Next post

Three Little Pigs - video

The Author

Michal

Michal