18 stycznia zawodnicy AST wyruszyli na Mistrzostwa Bułgarii, które rozegrane zostały zaledwie 40km od granicy z Grecją w malowniczej miejscowości Pamporovo. Po 18 godzinach podróży Team dotarł na miejsce.
Pierwszy dzień zawodów przyniósł dużo radości, ponieważ wśród kobiet Natalia Ficek wywalczyła srebrny medal przegrywając w wyrównanej walce z Teodora Pentcheva (BUL) o kilka setnych sekundy.
Andrzej Gąsienica – Daniel spisał się najlepiej z Polaków zajmując wysokie 3 miejsce, walkę o złoto uniemożliwił mu upadek w 2 przejeździe z Ivanem Rantchevem (BUL). Tomasz Kowalczyk po I przejeździe eliminacyjnym miał najlepszy czas wśród zawodników z parzystymi numerami, niestety groźny upadek w II przejeździe wykluczył go z walki o złoto, ostatecznie zajął 7 miejsce.
Zawodnicy odczuwali lekki niedosyt ponieważ walkę o złoto przegrali minimalnie.
Zawody były rozgrywane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, sypał gęsty śnieg przez co widoczność była mocno ograniczona.
Po pierwszym dniu team AST uwierzył w swoje siły i od początku drugiego dnia startów mocno deptał po pietach faworytom. Czasami wręcz ryzykowna jazda opłaciła się ponieważ Natalia Ficek wywalczyła upragniony złoty medal wygrywając z czołową zawodniczką Bułgarskiej Kadry.
Wśród mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Tomasz Kowalczyk zajmując 3 miejsce. Po pięknej oraz bardzo widowiskowej walce wygrał on ze swoim Teamowym kolegą Andrzejem Gąsienica – Daniel
( najlepszy czas pierwszego przejazdu eliminacyjnego na swoim torze ) który ostatecznie zajął 4 lokatę. Panom zabrakło bardzo niewiele aby spotkać się z sobą w finale i walczyć o 1 oraz 2 miejsce. Obydwaj stoczyli zacięte i pełne emocji zjazdy z bardziej utytułowanymi od siebie zawodnikami – Mistrzami Świata Juniorów, przegrywając nieznacznie.
Od razu po zawodach Alpine Snowboard Team wyruszył w drogę powrotną do Polski, a dokładnie do Szczyrku na Puchar Polski. Pomimo ogromnego zmęczenia 20 godzinną podróżą AST zdominował zawody zajmując w kategorii senior: I miejsce Natalia Ficek ( AST ) , I miejsce Tomasz Kowalczyk ( AST ) , II miejsce Andrzej Gąsienica – Daniel ( AST ), w kategorii junior: II miejsce Maciej Hańczewski, gdyby nie upadek w 2 przejeździe Maciek wygrałby z ogromna przewagą nad drugim zawodnikiem.
Podsumowując cały weekend, worek z medalami AST powiększył się o 3 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe medale.
Alpine Snowboard Team pozdrawia swoich sponsorów:
Hotel***Helan w Zakopanem
Przedsiębiorstwo Kamieniarskie ,,WOLSKI’’
oraz patronów medialnych.
Następne zawody odbędą się 28-29.01 w Kasbergu ( AUT ). Zawodnikom z AST życzymy połamania desek 🙂 ))

Previous post

Red Bull zjazd na krechę 2012

Next post

Wystartuj w BURNin’ SNOW

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.