Stało się! Loaded wypuściło od dawna zapowiadaną deskę do DownHill’u!

Marka Loaded od zawsze kojarzyła się nam z niesamowitymi deskami do bujania się po mieście, tańca i freestyle’u . Dopracowane w każdym calu z niesamowitym designem, lekkie a zarazem wytrzymałe blaty zagościły w naszych sercach i stały się obiektem pożądania wielu. Jednakże, dla zajawkowiczów prędkości, w ofercie Loaded brakowało sztywnych desek z głębokim concave, przeznaczonych do downhill’u i freeride’u. Na szczęście nadeszły nowe czasy dla tej firmy, a do oferty trafił nowy produkt Chubby Unicorn (w dosłownym tłumaczeniu – pucołowaty jednorożec :D)

Źródło: sketchfu.com/profile/EmilyUnicornthief

Wymiary:

-długość: 107cm (42,25”)

-szerokość: 24,7cm (9,75”)

-wheel base: 71,7 (28,25”)

-waga: 2,22kg (4,9 lbs)

Źródło: loadedboards.com

Chubby Unicorn to sztywna symetryczna deska topmout, z głębokim w-concave. Pomimo dużej długości, jej wheelbase  jest całkiem krótki – trochę ponad siedemdziesiąt centymetrów. Z zdjęć wynika, że jej kształt pozwala nam na szerokie stanie zaraz przy truckach, co jest niewątpliwie dużym plusem dla deski DH. Mocne wyprofilowanie umożliwia zastosowanie kół 75mm, bez obaw o wheel bite. Co ciekawe projektanci pokusili się o całkiem duże taile (17cm do śrub bliższych środka), to chyba przez to zamiłowanie do freestyle’u. Deska została również minimalnie obniżona przez wpuszczenie baseplatów w blat. Grubaśny jednorożeć dostał też wcięcia na krawędziach, co zapewnia lepsze trzymanie deski w predriftach i w ciasnych zakrętach.

Źródło: loadedboards.com

Jednak Chubby Unicorn to nie tylko nowy design, ale też nowa technologia. Szczególnie zastanawiające jest użycie urethanu do zabezpieczenia krawędzi. Ale nie ma co gdybać i spekulować na temat tego modelu, który stał się mitycznym jeszcze przed trafieniem do sklepów. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę doczekać się pierwszych testów!

Ale jest też coś na ochłodę – cena, cena zwalająca z nóg, cena… około 1300* zł

*(wyliczenie na podstawie porównania cenny blatu Bhangry w Polsce i USA)

źródło zdjęć: www.loadedboards.com

 

 

Previous post

Snowboardowy Sylwester 2012/2013 z Snow4life

Next post

One more time, relacja wideo z premiery

The Author

Tomek

Tomek

1 Comment

  1. […] temu pisałem o nowej desce od Loaded – Chubby Unicorn, jednak nic a nic nie wspomniałem o drugim, równolegle zaprezentowanym modelu – Loaded […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.