Tak się składa, że wielkimi krokami zbliża się sezon, czas wybrać wiązania… żeby pasowały do kociaka w wersji Lobstera Girl Baord 2012. Właśnie sobie uświadomiłam, że… jeszcze nie opisałam tego desiwa! Pierwszą damską deskę firmowaną przez Helgasonów otrzymałam do testów od firmy Xperience… wiosną tego roku. Kocur nasmarowany uniwersalnym, zielonym smarem BeaverWax pojechał z nami na naszą tradycyjną miejscówkę: Lodowiec Kitzsteinhorn znajdujący się w austriackim kompleksie Zell am See / Kaprun.
Jako, że jest to deska damska, opis mogę śmiało rozpocząć od względów estetycznych. Deska prezentuje się wybornie: trzyoki rogaty tygrys na topsheecie, zdaje się mówić: wiedz, że coś się dzieje! Mając taką deskę: musi się dziać, czemu zdaje się zaprzeczać nieco za długi, słodki kiciuś na ślizgu.
Dobra, zostawmy już ten visual! Girl baord jest tradycyjnym camberowym mięciutkim twintipem.
Deska, jak wszystkie deski Lobstera jest wyposażona w TBT czyli Triple Base Technology, znany z desek Bataleona. W girl baordzie zastosowano twin TBT girl, co oznacza w skrócie, że jeździ się na niej więcej niż mega dobrze! A tak serio desiwo jest miękkie, lekkie i sprężyste, przez co jest idealne do butteringu i zabawy w parku, co nie oznacza, że nie można sobie na niej ot tak, po prostu pojeździć. Zdecydowanie można, do tego też jest idealna.
Niestety, coś kosztem czegoś, nie jest już tak idealnie jeśli chodzi o wcinanie się krawędzi w lód, owszem jest to możliwe, ale wymaga nieco wyczucia.
Nie wiem, jak deska sprawuje się w puchu, nie było mi dane testować kocura w takich warunkach, ze względu na brak takiego warunu. Przypuszczam jednak, że ze względu na TBT może być całkiem miło.

Podsumowując, Lobster Girl Baord świetnie nadaje się do parku, aż prosi się żeby robić na niej butterki, jest mega miękka i sprężysta więc sprawdzi się tez na jibie, a jeśli ktoś chce po prostu pojeździć… to kocur też się nada!

Niestety… Zdjęć za dużo nie zobaczycie, kocur pochłonął mnie do reszty!

Previous post

Standard "2112" Teaser

Next post

WSF World Rookie Tour - 2013

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.