Jak co roku, już od piętnastu lat, w kwietniu w Stuben am Arlberg snowboardowa legenda pod hasłem Longboard Classic powraca. A kiedyś? Kiedyś był to mały event dla snowboardowych dinozaurów, zapaleńców na dziwnych deskach. Aktualnie urósł do rangi klasyki i międzynarodowego wydarzenia, w którym biorą udział światowe legendy oldschoolowego snowboardu, nie bez powodu impreza jest nazywana snowboardowym Woodstock. W wielkim oldschoolowym zjeździe na krechę wraz z legendarnymi riderami może wystartować każdy.
W tym roku swój udział zapowiedział nie byle kto, bo słynny Chuck Barfoot z Santa Barbara, który w latach siedemdziesiątych katował własnoręcznie robione deski wraz z Tomem Simsem. Chuck uchodzi za jednego z czwórki ojców chrzestnych snowboardu obok Jaka Burtona, Dimitrija Milovitch i Toma Simsa.

Longboard Classic 2013 (32)
W kwietniu 2014 sam wyścig rozpocznie się w sobotę masowym startem w stylu Le-Mans ze szczytu Albony. Uczestnicy będą się zmagać w kategoriach: LBC Masters, Old School i No School. Chociaż tak naprawdę… wcale nie chodzi o to, żeby stanąć na podium, ale o naprawdę dobrą zabawę, o czym doskonale wiedzą wszyscy uczestnicy. I to jest właśnie moc legendy Longboard Classic!

Obchody snowboardowego święta rozpoczną się jednak już dzień, a właściwie wieczór wcześniej w “Mondschein-Bar”. O tłuste bity na beforze zadba DJ collective Mortal Combat, a w sobotę przy mecie zagrają A NUDE A.

Sobotnia noc rozpocznie się od pokazów filmów ukazujących prawdziwą historię naszego sportu, możecie spodziewać się naprawdę awangardowych filmów! Weterani Longboard Classic doskonale wiedzą co znaczy afterparty, prawdziwa snowboardowa impreza czyli głośno, dziko do samego rana, impreza w gronie „deskowych” przyjaciół!

Dołącz do wydarzenia już dziś na profilu LBC na Facebooku. Oficjalna rejestracja odbędzie się w dniu imprezy w wielkim namiocie, trwać będzie od 7:30 do 10:30 rano.
Więcej informacji w tym program imprezy, standard zakwaterowania jak na zdjęciach, klipy video oraz hall of fame z ostatnich 14 lat.
www.longboardclassic.com
Longboard Classic 2013 (56)

Previous post

Eiki Helgason - Double Frontflip to Fakie (Uncut)

Next post

Michał "Brelok" Ligocki season 2013

The Author

Justyna

Justyna