Longboard Classic Stuben – The Legend comes of age!

Trudno uwierzyć, ale to prawda: 01 kwietnia 2017 to dzień kiedy największa impreza Longboard i Old School Snowboard będzie świętować 18 urodziny!

Longboard Classic impreza wymyślona w restauracji na stokach Stuben am Arlberg w 1999 w tym roku odbędzie się po raz 18. Pełnoletnia czy nie w pierwszy weekend kwietnia zgromadzi ludzi, którzy będą świętować snowboarding i jego barwną historię. Każda edycja imprezy przyciąga setki riderów, w tym roku Jeff Brushie weźmie udział w „Snowboardowym Woodstock” oczywiście wśród innych legend.

fot. Sam_Oetiker

Fakty dotyczące edycji 2017 pierwszej pełnoletniej:

The Race: Jak zwykle wyścig Le Mans mass start  rozpocznie się w sobotę z Albonagrat na wysokości 2,408 metrów. Zawody podzielone są na trzy części Old School Class (obowiązują old schoolowe stroje i deski), Master Class (obowiązkowe longboardy!) i  No School (wszyscy pozostali). Będzie oficjalne wręczenie nagród, ale tak naprawdę chodzi o zdobycie nowego doświadczenia i poznanie nowych snowboardowych znajomych.

The Brands: Na miejscu będzie wystawionych ponad 15 brandów oferujących do testów nowe deski, stare deski, a także sprzęt do freeride. Jeśli nie chcecie wypożyczać sprzętu zawsze możecie pogadać o najnowszych i najstarszym sprzęcie 🙂 Uaktualniana lista wystawców na stronie LBC.

Gość specjalny: Były mistrz świata w konkurencji Halfpipe, mistrz stylu i jeden z pionerów freestyle snowboardingu Jeff Brushie.

Impreza: Weekend z LBC rusza już w piątek wieczorem a zaczyna się party w barze hotelu Mondschein. Sobota to tradycyjnie noc filmowa z najlepszymi wspominkami prehistorycznego snowboardingu, jak zwykle przekształci się w grubą bibę przy dźwiękach serwowanych przez Mortal Kombat Sound.

Rejestracja: Rejestracja rusza na miejscu w dniu imprezy (sobotę) od 7:30 do 10:30 rano w w głównym namiocie w Stuben. Istnieje możliwość dokonania wstępnej rejestracji przez Facebooka ale nie jest to niezbędne.

Dodatkowe informacje: Więcej informacji o programie imprezy, zakwaterowaniu,zdjęcia i materiały video oraz “Hall of Fame” z ostatnich 18 lat znajdziecie na www.longboardclassic.com.

fot. Sam_Oetiker

W skrócie:

Co: Longboard Classic

Kiedy: Sobota, 1 kwietnia 2017

Gdzie: Stuben at the Arlberg (Austria)

Format: Le Mans mass start – Top-to-Bottom Snowboard / Longboard Race

Kategorie: LBC Masters, LBC Old School, LBC No School 

Zagrają: Mortal Kombat Soundsystem 

Wpisowe: 50 Euro (zawiera skipass dzienny, koszulkę oraz lunch z napojem)

Liczba widzów: kilka – każdy, kto bierze udział w wyścigu dołącza też!

Credo: Longboard Classic jest snowboardowym Wooodstock dla surferów, longboarderów, freeriderówi legend snowboardu z całego świata, którzy zjadą razem i mają fun ze snowboardu.

Previous post

Palto x Elm : GOOBAYA TRIPPIN

Next post

Kamil Knop - The first day of double cork

The Author

Michal

Michal