14 edycja Longboard Classic już za nami. Liczba wydaje się nieszczególna, a jednak dla nas jest jak na razie najbardziej wyjątkowa, a to dlatego, że na niej byliśmy i to nawet jako jedyne media z Polski. Longboard Classic co roku odbywa się w malowniczej alpejskiej wiosce Stuben am Arlberg, na stokach górującej nad nią Albony. W razie gdyby, ktoś nie wiedział o co chodzi, to w skrócie: LBC to taki oldschoolowy, freeridowy pierwowzór Zjazdu na Krechę.

Cały event poświęcony był pamięci legendarnego Toma Simsa, który był nawet zaproszony do Stuben i potwierdził swój udział… Niestety jego nagła śmierć pokrzyżowała te plany, ale jego duch było obecny podczas zabawy. Mimo wszystko impreza odbyła się pod hasłem Thanks Tom, było wspominanie starych dobrych czasów, oldschoolowych desek i tricków.
Tegoroczny zjazd był niebywałym doświadczeniem dzięki niesamowitej pogodzie i super warunkom. W nocy z piątku na sobotę, tuż przed rozpoczęciem zawodów spadł świeży puch w ilości kilkudziesięciu centymetrów. Do tego pełna lampa, pozwalająca zamienić buty snow na japonki… czego chcieć więcej?

W samo południe na szczycie Albony stanęło 440 olsdchoolowych riderów. Startowali podzieleni na kategorie: Masters, Olschool, Noschool, oczywiście panie i panowie osobno 🙂
Wszyscy, którym udało się dojechać do mety byli witani przez jedną ze snowboardowych legend Paula Grubera wysoka piątką. Rozpoczął się mega czill w dolinie. Nie zabrakło piwa, jedzenia, ani dobrej muzy. Fajnie do tematu grilla podszedł Libtech, który rozdawał grillowane banany. Ciekawą atrakcją była wystawa desiw, na których kiedykolwiek jeździł Craig Kelly.

O 16.00 nadszedł czas ceremonii, ogłoszenia zwycięzców, którą prowadził Dani Kiwi Meier.
Po rozdaniu nagród impreza trwała do samego wieczora, kiedy płynnie przeniosła się do namiotu, gdzie odbył się pokaz filmów snowboardowych prowadzony przez Paula Grubera i Boba Kleina. O dziwo wśród produkcji zabrakło The Art of flight 😉 Były same oldschoole!
A potem była już tylko gruba biba!

Jedno jest pewne – za rok też tam będziemy i Was zapraszamy! Odpuście sobie zakończenia sezonu w Livigno, rezerwujcie sobie czas 5 kwietnia 2014 i wbijajcie do Stuben!

LBC Masters Women
Steffi Aamann
Christine Innerhofer
Lisa Poliaka
LBC Masters Men
Franz Lebsanft und Mathias Jorda
Marco Sertner
No School Women
Tanja Spirig
Bea Pocher
Ina Renetzer
No School Men
Chris Garside
Alex Rufibach
Pascal Imhof
Old School Women
Marlis Windl
Ursula Wohlschlager
Fabiana Schmied
Old School Men
Joe Waibel
Eric Themel
Stefan Wiechenthaler
Special Awards
Thöma Lechner (Element Scoul)
THE MAZUR FAMILY
Markus Herterich (Mortal Kombat Sound)

[youtube id=”K0SZCHEcEDw” width=”600″ height=”350″]

[youtube id=”OwwMMjopgEI” width=”600″ height=”350″]

Previous post

PSUEP SkimJam vol.2 - 10.05.2013

Next post

Zielony na Gubajce

The Author

Justyna

Justyna