Pogoria IV przeżyła prawdziwy najazd fanów longboardingu. Droga techniczna RZGW nad Zbiornikiem w Dąbrowie Górniczej zamieniła się w trasę pierwszego oficjalnego push race na Śląsku.

Zapowiadana chillout’owa atmosfera, towarzyszyła Wszystkim od samego rana. Pierwsi uczestnicy zjawili się już około godziny dziesiątej i szybko opanowali przygotowaną trasę. Po zaklimatyzowaniu się, na pierwszy ogień rozegrano old school’owy Hippe Jump. Panowie walczyli o dechę Vaultskate, magiczne 120cm połknął Jakub Urbański w bratobójczej rundzie finałowej. W między czasie, powietrze rozrzedziły dźwięku muzyki. Godzinę później na starcie push race ustawiło się trzydziestu zawodników i zawodniczek – zaokrąglając o jedną sztukę w górę. Słoneczna pogoda od samego rana skutecznie wyeliminowała kilku zawodników z rywalizacji. I zmusiła ich do leżakowania z zimnym red bull’em w dłoni.
Wyścig odbył się na dystansie 10 km. Jako pierwszy na metę dosłownie wpadł Jakub! Zostawiając za sobą grupę pościgowa, składającą się z pięciu osób. Drugi na mecie zameldował się Emil Semieniuk a trzeci Krzysztof Rozmiarek. Walka była ostra i do samej mety! Prawie na wyciągniecie ręki tuż za nimi dojechali Dawid Pabian i Jakub Kenig. Najlepsza wśród Pań okazała się Marta vel Ma Ruda – zostawiając w tyle nie jednego chłopaka. Jako druga przyjechała Agnieszka Poliszot a trzecia Zuzia Kwiatkowsa z WAS.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się testy sprzętu firmy Amok, Vault i Antidote-krk deski przez całą imprezę były ogólnodostępne dla odwiedzajacych. Słoneczna i prawie bezwietrzna pogoda uniemożliwiła pokazy Kitesurfingu ale Panowie z Kiteszkola.pl chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Impreza zakończyła się wspólnym zdjęciem i rozdaniem całkiem sporej ilości nagród! Deski wspomnianych już firm oraz kółka, traki, łożyska, maskotki, koszulki i tony wlepek.

After party odbył się na terenie EuroCampingu należącego do CSiR Dąbrowa Górnicza. Nocne grillowanie przy dźwiękach muzyki trwało prawie do godzin rannych! Nawet Ukaki zalały sie w trupa!

Organizatorami zamieszania byli shortboard. i BXP event.

Szczególne podziękowania dla Regionalnego Zarządu Gospodatki Wodnej w Gliwicach www.rzgw.gliwice.pl za darmowe udostępnienie malowniczej trasy wyścigu!

Ekipie bieguni.com za profesjonalne podejście do tematu!

Ukłon w stronę sponsorów!
Sprawdź ich www

Antidote-krk.com
Vaultskate.pl
Frontside.pl
goLONGBOARD.pl
Surfcrew.pl
Kiteszkola.pl
Amokskateboards.com
intruz.com
Uakaki.pl
Shopboard.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji shortboard.pl

Previous post

MFM & Torstein - Video

Next post

Snowboard Realms sezon 4 epizod 20

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.