Śnieg, akrobacje i koncert, czyli przed nami zimowa edycja Lublin Sportival 2016

Już po raz trzeci pokryte śniegiem schody Muzeum Lubelskiego przemienią się w zimowy tor przeszkód jibbingowych. W sobotę, 3 grudnia, publicznością zawładną zawodnicy snowboardowi i narciarze freestylowi biorący udział w Międzynarodowych Zawodach Jibbingowych w ramach Lublin Sportival 2016 – edycja zimowa. Zawodnicy zmierzą się z niezwykle trudnym torem, którego wielkość i układ przeszkód znacząco podnoszą poprzeczkę względem minionych edycji.

Na uczestników wydarzenia czeka duża niespodzianka – koncert Spragnieni Lata realizowany dzięki współpracy Miasta Lublin i Ambry – właściciela marki Cydr Lubelski. Nie zabraknie również atrakcji dla amatorów próbujących zmierzyć się z zimowymi sportami w centrum miasta.

Zapraszamy na piątą odsłonę wydarzenia Lublin Sportival i jednocześnie trzecią zimową edycję tej imprezy. 3 grudnia miasto Lublin wypełni sportowa energia i międzynarodowa mistrzowska rywalizacja dzięki obecności zawodników, którzy zajmują czołowe miejsca na światowych listach rankingowych. Blisko 50 profesjonalnych sportowców przyjedzie do Lublina z całej Polski, jak również z takich krajów jak: Rosja, Czechy, Austria, Włochy, Anglia, Holandia, Norewgia, Islandia, USA.
ls_2016_w_01_r
Ponadto, na specjalnie przygotowanym mini snowparku odbędą się zawody Open Jam Session w kategorii snowboard oraz narty. Chętnych do udziału w zawodach nie zabrakło i lista zawodników snowboardowych zapełniła się w ciągu kilku dni. Nadal można się zgłaszać do udziału w zawodach i wygrania cennych nagród.

Dzięki współpracy miasta Lublin i marki Cydr Lubelski w tym roku widowiskowe akrobacje oglądać będziemy w rytm muzyki na żywo. Na Placu Zamkowym rozbrzmiewać będzie energetyczny i rozgrzewający miks hiphopowych bitów, setów didżejskich i folkowych partytur. Wystąpią młode gwiazdy polskiej sceny L.U.C i BUKA wraz z orkiestrą Rebel Babel, a nad całością czuwać będą DJ Element i BEATS BEAST, perkusyjny duet, który sam o sobie mówi, że powstał „na rzecz dobrej zabawy i chęci dzielenia się muzyką z innymi oraz grania na wszystkim, czym tylko się da”. L.U.C – mistrz słowa i szybkich recytacji, performer, autor tekstów, wokalista i kompozytor w niekonwencjonalny sposób łączący różne gatunki. Rebel Babel Ensemble to projekt zapoczątkowany przez Johna Feata, duńskiego kompozytora i performera polskiego pochodzenia. Stworzył on unikatową platformę muzycznego dialogu, wielojęzykowy band, w którym uczestniczą tekściarze i kompozytorzy z różnych regionów Europy.

ls_2016_w_03_rPodczas Lublin Sportival przewidziane są także atrakcje dla najmłodszych uczestników w ramach Strefy Dziecięcej Burtona. Na głodnych, ale nie tylko sportowych wrażeń, czekać będą lubelskie foodtrucki oraz Strefa Cydru Lubelskiego. Pozytywną atmosferę podczas imprezy zbuduje specjalnie zaaranżowane oświetlenie toru głównego, ale również kamienic wokół Placu Zamkowego oraz fasady budynku Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

Na oficjalnym profilu lublinsportival.eu przedstawione są wszystkie bieżące informacje, opisy zawodników, ciekawostki oraz prowadzone są również liczne konkursy, w których do wygrania są liczne nagrody.

Lublin Sportival to organizowany dwa razy w roku festiwal sportów ekstremalnych, który dostarcza niezwykłych wrażeń i emocji mieszkańcom oraz gościom Lublina, które pozytywnie kształtuje wizerunek miasta i jest doskonałym uwiarygodnieniem wartości marki Lublin. Miasto Inspiracji. Sportival w unikalny sposób łączy w swojej formule wielowiekową, zabytkową przestrzeń Lublina z nowoczesnym nurtem sportowych festiwali realizowanych w interakcji z przestrzenią miejską.

Lublin Sportival startuje w sobotę (3 grudnia) o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym.

ls_2016_w_02_rHARMONOGRAM IMPREZY:

12:00 – 13:15 – Trening Narty Profesional
12:00 – 13:15 – Trening Narty Amator
13:30 – 14:45 – Trening Snowboard Profesional
13:30 – 14:45 – Trening Snowboard Amator
14:45 – 15:15 – Koncert Spragnieni Lata
15:15 – 16:00 – Narty Open Jam Session Amator
16:00 – 16:30 – Koncert Spragnieni Lata
16:30 – 17:15 – Snowboard Open Jam Session Amator
16:30 – 17:15 – Eliminacje Narty Jibbing Contest Profesional
17:30 – 18:15 – Eliminacje Snowboard Jibbing Contest Profesional
18:15 – 18-45 – Koncert Spragnieni Lata
18:45 – 19:15 – Finały Narty Jibbing Contest Profesional
19:30 – 20:00 – Finały Snowboard Jibbing Contest Profesional
20:15 – 20:30 – Rozdanie nagród
20:30 – 21:30 – Główny Koncert Spragnieni Lata
22:00 – 04:00 – After Party Dom Kultury

plakat_ls

Previous post

Loo$e Change : The Road To The East

Next post

Behind The Mentality - trailer 1

The Author

Michal

Michal