Pierwsza edycja Lublin Sportival już za nami! Impreza ściągneła ponad setkę zawodników z Polski, Czech, Litwy i Słowacji,
a liczna widownia podczas finałów przekroczyła 3 000 widzów!

W głownej kategorii ‚jibb pro’ bezkonkurencyjnym okazał się Wojtek ‚Gniazdo’ Pawlusiak, który jednocześnie zgarnął tytuł dla najlepszego Polaka zawodów wygrywając tym samym wyjazd sponsorowany przez SnowShow. Drugie miejsce zajął Czech – Tomas Raiser, a na najniższym stopniu podium stanął młody wyjadacz Piotrek Lotnik Tokarczyk, który zachwycił sędziów wysokimi transferami. Cała trójka otrzymała pamiątkowe puchary od Miasta Lublin, kilkutysiączne czeki pieniężne oraz masę nagród rzeczowych.
Warto dodać, że ku naszemu zaskoczeniu w finale znalazł się również 13 letni Janek Jaromin, który zgranął nagrodę dla najmłodszego zawodnika wygrywając tym samym m.in deskę snowoardową Rome.

Organizatorzy postanowili osobno nagrodzić dziewczyny startujące w kategorii jibb, które pokazały genialny styl i udowodniły, że jibbing to nie tylko męski sport! Jibb woman wygrała bezapelacyjnie Anna Płocińska, druga była Basia Sekudewicz, a trzecie miejsce przypadło Dominice Kralikowej.
Opórcz stylowych tricków na railach, mieliśmy również okazję podziwiać wysokie loty na poduszkę, w których wygrał Dawid Rząca, tym samym zgarniając z pozostałą dwójką (Dawidem Balasem oraz Piotrem Tomczykowskim) puchary od Miasta Lublin oraz mi.in wyjazd sponsorowany przez SnowSnow, kurs Kitesurfingu od Kiteszkoła oraz mnóstwo nagród rzeczowych.

Dodatkowo zawodnicy otrzymali ekstremalne kamery ufundowane przez firmę Lark, gadżety od sieci multimarketów Jula oraz niezniszczalne telefony CAT B 25 od firmy CAT!

Pierwsza edycja Lublin Sportival okazała się ogromnym sukcesem – czekamy na kolejne !

JIBB MAN:
1. Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak
2. Tomas Raiser
3. Piotrek Lotnik Tokarczyk

JIBB WOMAN:
1. Anna Płocińska
2. Barbara Sekudewicz
3. Dominika Kralikowa

FLYBAG:
1. Dawid Rząca
2. Dawid Balas
3. Piotr Tomczykowski

BEST POLAK:
Wojciech Pawlusiak

NAJMŁODSZY RIDER:
Janek Jaromin

Previous post

OSCYP 2015 - Konkurs na projekt deski i inne atrakcje

Next post

Shred Till Dead - Adrian Smardz

The Author

Justyna

Justyna