Davos, Szwajcaria, 7 stycznia 2012 – Początek 2012 roku zapisał się w historii profesjonalnego snowboardu zwycięstwem Kanadyjczyków Marka McMorisa i Spencer O’Brien w O’Neill Evolution 2012, zawodach rozgrywanych w dramatycznie trudnych warunkach z powodu ciągłych opadów śniegu.
Pomimo wciąż nowych wyzwań pogodowych w czasie jego trwania, pierwszy w tym roku event z cyklu 2012 TTR World Snowboard Tour zgromadził największe nazwiska i pokazał najwyższy poziom rywalizacji w malowniczej szwajcarskiej miejscowości Davos. Do wspięcia się na wyżyny swoich możliwości motywowała zawodników pula nagród w wysokości 125 000 USD oraz punkty w rankingu TTR kwalifikujące do Mistrzostw Świata.
Rywalizacja kobiet, rozegrany w najlepszych warunkach minionego tygodnia, pokazał widowiskowe umiejętności ośmiu finalistek. Mimo to już od pierwszego przejazdu Spencer O’Brian nie tylko wciąż podnosiła poprzeczkę, ale też wyznaczyła standardy przez wszystkie 3 rundy finałów.
Już w pierwszym przejeździe Kanadyjka pokazała idealny frontside 720 nosebone z lipslide, które rzuciło na kolana komentatorów transmisji na żywo, przemówiło do wyobraźni sędziów i pozwoliło jej zabrać do domu 20 000 USD nagrody i gwarantowany start w Mistrzostwach Świata. Przez chwilę zagrażała jej Szwajcarka Sina Candrian, jednak nieudane lądowanie strąciło lokalną ulubienicę na drugi stopień podium. Na trzeci wskoczyła Austriaczka Anna Gasse. Do finałów nie zakwalifikowała się startująca w barwach Polski Diana Sadlowski.

U stóp Jakobshornu gromadził się tłum fanów snowboardu, dzięki czemu rywalizacja przebiegała w elektryzującej atmosferze, podsyconej jeszcze przez świetlne show na rozpoczęcie nocnego finału mężczyzn. Każdy z 16 riderów zaprezentował rzadko spotykany, progresywny, snowboardowy freestyle.
Atmosfera zgęstniała gdy na prowadzenie wysunęli się Eric Willet (USA) i Mark McMorris. Willet wystrzelił w niebo backside doublecork 1260 z lipslide 270, ocenione na 95,30 punktu w skali stu co wydawało się wynikiem nie do podważenia. Jednak w odpowiedzi McMorris zgarnął notę 95,60 dzięki kombinacji potężnego backside doublecork 1260 i lipslide 270. Belg Seppe Smith zaatakował podium lądując cab 1440 mute i cab 270 fronside boardslide, jednak wystarczyło to by zmienić kolejność na podium. Czek na 40 000 USD zasłużenie powędrował do kieszeni McMorrisa.

Osiągnięte na O’Neill Evolution wyniki wprowadzają znaczne zmiany na szczycie rankingu TTR World Snowboarding Tour. Eric Willet obejmuje prowadzenie w rankingu Big Air, Christian Haller (Szwajcaria) w rankingu ogólnym, podczas gdy Sina Candrian i Seppe Smith zagwarantowali sobie starty na Mistrzostwach Świata.
Na zakończenie chyba najbardziej niesamowitej edycji O’Neill Evolution, gdzie niespodziewanie jednym z najtrudniejszych rywali okazał się śnieg, zaplanowano party, gdzie do późnej nocy zawodnicy cieszyli się ze swoich sukcesów.
Po więcej informacji i pełne wyniki zapraszamy na: http://www.oneill.com/evolution/

Previous post

Stale Sandbech najlepszy w eliminacjach do finałów O'Neill Evolution

Next post

Blue Tomato otwarło kolejny snowpark

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.