W miniony weekend odbyły się pierwsze z tegorocznych eliminacje do legendarnego Red Bull Zjazd na Krechę.

Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach: narciarze, narciarki, snowboardziści i snowboarderki. Najszybszym narciarzem w Zieleńcu był Maciej Kluz, tytuł najszybszej snowboardzistki przypadł naszej znajomej: Martynie Król, z kolei najszybszym snowboardzistą został Marcin Obolewicz. Najlepszą narciarką została Agata Popieluch, która startowała w zawodach już po raz trzeci.
„Bardzo cieszę się z wygranej, zwłaszcza, że to jest już mój trzeci udany start!” mówiła po odebraniu nagrody najszybsza narciarka. Zapytana o strategię na zjazd finałowy przyznała: „Nie ma jednej recepty na sukces w tych zawodach – trzeba być szybkim, przebiegłym i mieć sporą dawkę szczęścia!” 
Wszyscy zawodnicy wykazali się godną podziwu determinacją i duchem walki! Niejednokrotnie o ich zwycięstwie decydowały sekundy lub dojechanie do mety na… jednej narcie!

Następne eliminacje już za tydzień 9 lutego w Jurgowie. Kolejną okazją na awans do Wielkiego Finału będą kwalifikacje w Szczyrku (16 lutego) oraz w Zakopanem (23 lutego).

Wśród tegorocznych sponsorów imprezy są również Quiksilver i Roxy – fundatorzy nagród rzeczowych dla zwycięzców i finalistów.

Previous post

Izdebki Longboard Spot

Next post

32 Spot Check – Hiszpania

The Author

Justyna

Justyna