W Nike Snowpark Montafon w austriackiej Silvretta Montafon rozpoczął się nowy sezon 2014/15. Niby nic w tym dziwnego, w końcu jest zima… ale park w tym roku to sztos! Setup jest już gotowy, a na szczególną uwagę zasługuję całkiem nowy Flow & Jump Line znana z takich kultowych wydarzeń jak: Nike Snake & Hammers.

NSM_photo_03_stefan_eigner_overview

Warto wspomnieć, że w tym sezonie park będzie liczył 40 przeszkód dostępnych dla każdego w rozmiarach od XS do XL, podzielonych na cztery obszary.

NSM_photo_02_sani_alibabic_rider_kevin_backström

Medium Line będzie największą strefą w całym parku. Oprócz raili, boxów i kickerów dla zaawansowanych riderów znajdą się przeszkody takie jak schody i murek do wallridów. Dla najmłodszych riderów, a także dla początkujących freestylerów przygotowana została Easy line w lajtowymi boxami i innymi przeszkodami, które można katować bez strachu 😉
Dla prosów powstała za to Pro line z naprawdę wielkimi kickerami!

Easy, Medium i Pro Line bedą znajdować się na prawo od wyciągu Freda. Tegoroczną nowością w Nike Snowpark Montafon jest przebudowany The Flow- & Jump line, który znajduje się na lewo od wyciągu Freda, każdy może poczuć się tam jak podczas Nike Snake & Hammers. The Banked Slopestyle jest dopasowany do każdego wieku i stopnia zaawansowania ridera.

NSM_Setup

Warto wspomnieć, że już 17 stycznia 2015 będzie miała miejsce kolejna odsłona imprezy z cyklu Wir Schanzen oraz Sajas Park Games. Jest to jedna z większych i ważniejszych imprez dla snowboarderów i freeskierów w regionie Vorarlberg. Setup parku zostanie specjalnie przygotowany na potrzeby pięciu kategorii: kobiety, męzczyźni, dzieci i rookie. Tegoroczne the Sajas Park Games będzie „Regional event” WST (World Snowboard Tour) oraz „Bronze event” AFP (Association of Freeskiing Professionals).

NSM_photo_04_stefan_eigner_rider_robert_Butscher

Previous post

Kazu Kokubo - CAPiTA DOA 2 - STAY BAD ASS

Next post

Adrian Smardz w teamie Union Polska - welcome edit

The Author

Michal

Michal