Davos, Szwajcaria, 6 stycznia 2012 – Zgodnie z prognozą solidny opad śniegu powitał wczoraj snowboardzistów na O’Neill Evolution 2012 w Davos. Dzień minął pod hasłem eliminacji mężczyzn w Big Air: 30 z 75 zawodników weszło do rundy 2. Świeży śnieg czasem zaważył na prędkości, ale nie wpłynął na poziom zawodów. Brytyjczyk Billy Morgan zgarnął wynik dnia prezentując double backside rodeo i cab 270 na railu.
Trudno opisać atmosferę w Davos podczas Evolution O’Neill. Jeszcze trudniej sobie wyobrazić wpływ opadów śniegu. To, że pierwsza runda kwalifikacji odbyła się zgodnie z harmonogramem zawdzięczamy ogromnemu wysiłkowi ze stronyorganizatorów, szejperów, obsługi eventu i przede wszystkim zawodników. To było surrealistyczne doświadczenie oglądać koncentrację na twarzach zawodników przed startem, wkrótce zastąpioną wyrazem uniesienia, gdy po konkursie mknęli w śnieżnym puchu.
Oświetlenie przygotowane specjalnie na finał zawodów pozostawało wczoraj włączone od treningów o 9:00 rano aż do końca dnia, by poprawić widoczność na stoku. Zanim wzmogły się opadu śniegu riderzy przetestowali i zaaprobowali rezultat nocnej pracy szejperów, którzy dopieścili główną skocznię. Problemy z prędkością w strefie raili zaowocowały wprowadzeniem nowego, opcjonalnego rozwiązania przejazdu, najczęściej wybieranego przez snowboardzistów.
Każdy ze snowboardzistów odbył dwa przejazdy, a lepszy z nich uwzględniano w punktacji. Rozegrano 3 heaty, 10 najlepszych zawodników z każdego z nich weszło do drugiej rundy kwalifikacji. Poniżej uwzględniono wybrane z osiągniętych dziś wyników:

Heat 1:
Sven Thorgren (Szwecja) – Backside Double Cork 1080 to gapped stalefish to nose press Jamie Nicholls (Wielka Brytania) – Backside 540 crail to gapped Cab 270 to frontside boardslide Ethan Morgan (Niemcy) – Frontside 720 tailgrab to frontside tailslide on the down rail

Heat 2:
Markus Mathis(Szwajcaria) – Backside Double Cork 1080 mute to frontside tail slide to revert on the wall Petja Piiroinen (Finlandia) – Backside Double Cork 1080 mute to frontside 50-50 on the wall.
Emil Ulsletten (Norwegia) – Frontside 1080 melon to frontside tail blunt to 270 out on the down rail

Heat 3:
Billy Morgan (Wielka Brytania) – Double Backside Rodeo to gap cab 270 on the kinked rail
Ville Uotila (Finlandia) – Frontside 1080 Mute to gapped backside lip slide
Rocco Van Straten (Holandia) – Backside Double Cork 1080 to frontside boardslide on the down rail

Wczoraj wieczorem odbyła się sesja treningowa kobiet, a dziś od rana powinna trwać druga runda eliminacji mężczyzn. Decyzja z ostatniej chwili przesuwa ją jednak na wieczór. Z powodu trudnych warunków odwołano też starty kobiet i automatycznie zakwalifikowano wszystkie zawodniczki do półfinałów. Prognoza pogody zapowiada kolejne opady śniegu…
Wszystkie rezultaty, zmiany w programie zawodów, zdjęcia, filmy i najnowsze informacje są dostępne na: www.oneill.com/evolution/

Previous post

O'Neill Evolution 2012 rozpoczęte!

Next post

8 dni do Jibbing Day!

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.