Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od kolejnej edycji OSCYP Snowboard Contest – największych w Polsce zawodów snowboardowych. Planowana na 7 lutego rywalizacja odbędzie się ponownie na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Dziś opublikowana została pierwsza lista zawodników deklarujących swój udział w konkursie. Wśród podanych nazwisk znajdują się najlepsi w kraju zawodnicy. Prognozy pogody są bardzo dobre, dlatego zapowiada się kolejna ciekawa edycja.

fot.Bartosz Wolinski
fot.Bartosz Wolinski

Od siedmiu lat OSCYP Snowboard Contest dominuje na polskiej scenie w organizacji pojedynków na snowboardowe triki. Zawody stały się symbolem największego prestiżu wśród rodzimych inicjatyw. Nic dziwnego, że każdy reprezentant lokalnej sceny chciałby przynajmniej raz stanąć na oscypowym podium. W tym roku na liście startowej nie zabraknie mocnych nazwisk. Na ten moment swój udział zadeklarowali między innymi: Michał Ligocki, Maciek Długosz, Piotr Tokarczyk, Rafał Sypień, Adrian Smardz, Tomek Wolak, Mateusz Zielonka, Damian Świder i Nikodem Franczak. Nie zabraknie również triumfatora z poprzedniej edycji, reprezentanta Katowic, Piotrka Janosza. Jeden z najlepszych snowboardzistów w tej części świata wpisał na stałe termin OSCYPa jako obowiązkowa pozycja w każdym sezonie.

fot.Bartosz Wolinski
fot.Bartosz Wolinski

Ośma odsłona OSCYPa to również mnóstwo dodatkowych atrakcji dla wszystkich miłośników sceny snowboardowej. Kolejny raz miłośnicy tworzenia editów video będą mogli wziąć udział w GoPro Best Video Contest – konkursie na najlepszą relację filmową z zawodów, gdzie nagrodą jest GoPro HERO4 SILVER. Specjalną nagrodę dla najbardziej kreatywnego ridera w kategorii Best Trick jak zwykle przygotowuje firma NIXON. Będzie również szansa na zgarnięcie imprezowego arsenału w konkursie na najwyższe Ollie. Osoba, która przeskoczy nad największą ilością skrzynek z cydrem, będzie mogła zabrać ze sobą osiągniętą przeszkodę.

To nie wszystkie atrakcje przewidziane na ósmą edycję OSCYP Snowboard Contest. Wkrótce poinformujemy o kolejnych planach na 7 lutego. Zarezerwujcie czas na weekend w Białce Tatrzańskiej!

HARMONOGRAM ZAWODÓW

10:30 Rozpoczęcie treningów
11:00 Start zawodów OSCYP Snowboard Contest 13:00 NIXON Best Trick
13:30 Big Ollie Contest by Cydr Lubelski
14:00 Rozdanie nagród

OSCYP Snowboard Contest - Plakat

Previous post

#WeAreFrameless Tour 2015 | Best of the Best + Bonus Footage

Next post

Znamy datę Longboard Classic #17

The Author

Michal

Michal