Les 2 Alpes to miejsce przyciągające wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie dłuższej przerwy od jazdy na snowboardzie lub nartach. W położonym na wysokości 3200 m. n.p.m. snowparku można w ciepłe letnie miesiące trenować nowe tricki w towarzystwie najlepszych zawodników z całej Europy.

Team Burn na Kumi Yamie

Tradycyjnie już na początku lipca odbyły się tam zawody Kumi Yama. Polskę reprezentowali dwaj zawodnicy teamu Burn Michał Ligocki i Tomek Wolak, którzy wraz z Maćkiem Afeltowiczem wystąpili jako drużyna Sausage Sushi. W finale rozegranym w systemie head – to head wywlaczyli 5. miejsce.

Kumi Yama to największe letnie zawody freestylowe w Europie. Sędziowie oceniali trudność tricków, ale także tzw. „team spirit”. Można było startować całym teamem lub jeden po drugim, mijać się w locie i na przeszkodach. Liczyła się kreatywność, a dobrze przygotowany snowpark bardzo ją ułatwiał.” – relacjonuje Ligocki.

W tym roku motywem przewodnim trwającej 3. dni imprezy był kolorowy świat Mario Bros.
Jak opowiada Tomek Wolak w snowparku znalazły się przeszkody inspirowane tą wyjątkową grą komputerową – „Japońska brama, armaty w kształcie rekina, gong, charakterystyczne dla tej gry kwiatki, gwiazdki – nie każdego dnia widzi się to w snowparku. Wszytko wyglądało jak wielka makieta Mario Bros i bardzo pobudzało kreatywność. Duże wrażenie zrobiła na mnie także świetna atmosfera jaką stworzyli zawodnicy z całego świata biorący udział w imprezie.

Burn l2a

Wyniki:

1.Team Resistance (Mathieu Justafre, Franck Moissonnier, Valerian Ducourtill, Johan Baisamy)
2.Team We Love Cougars (Thomas Gouty, Thomas Delfino, Johan Gaume)
3.Team USA (Mark Hoyt, Mike Casanova, Andreas Mancini, Arthus Cukunde)

Relację video można już znaleźć na stronie: www.kumi-yama.com.

Więcej informacji na temat teamu Burn znaleźć można na stronie: www.teamburn.blogspot.com.

Previous post

Summercamp Val Senales 2012 Episode 2

Next post

YES. It's a Movie Too - Trailer

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.