fot. Marek "Ogień" Michalski
Michał „Brelok” Ligocki, Wojtek „WuPe” Pająk oraz Tomek Wolak dołączają do grona najlepszych snowboardzistów na świecie wspieranych przez markę Burn.

Od 2009 roku Burn realizuje na całym świecie projekt, w ramach którego inspiruje, wspiera i promuje ludzi oraz ciekawe inicjatywy związane ze snowboardem. Jego częścią jest team Burn, do którego należą tak znani zawodnicy jak Stale Sandbech, Mathiue Crepel i Urlik Badertscher. Marka angażuje się także w zawody prestiżowej serii Ticket To Ride oraz European X Games.

Do lokalnego teamu zaproszeni zostali najlepsi zawodnicy: Michał Ligocki, Wojtek Pająk oraz Tomek Wolak.

Michał “Brelok” Ligocki od 2000 roku jest członkiem narodowej kadry snowboardowej. Przez te wszystkie lata nie raz reprezentował Polskę na międzynarodowych zawodach najwyższej rangi – w tym na Igrzyskach Olimplijskich (Turyn 2006, Vancouver 2010) czy US Open. W najbliższym sezonie planuje starty w Pucharze Świata, a także w zawodach freeride’owych. Jego najlepszy trick to double backside rodeo.

fot. Marek "Ogień" Michalski

Poza trasami spotkamy także Wojtka Pająka, wielokrotnego Mistrza Polski i medalistę Mistrzostw Świata Juniorów, który obecnie jest jednym z nielicznych snowboardzistów w Polsce uprawiających big mountain snowboarding. Współtwórca snowboardowo-alpinistycznego projektu Escape, ma nadzieję, że warunki pozwolą mu zdobyć kolejne szczyty.

fot. Marek Ogień Michalski

Team dopełnia Tomek Wolak z Zakopanego, który nieustannie szlifuje swoje freestyle’owe umiejętności. Mistrz Polski Juniorów i Seniorów 2011 w Big Air i Slopestyle’u, zajął w zeszłym roku także 13. miejsce na Pucharze Świata w Bardonecchii. Na pewno w najbliższym sezonie nie zabraknie go na najważniejszych zawodach.

fot. Marek "Ogień" Michalski

Pod koniec listopada trzej członkowie teamu Burn wzięli udział w niesamowitej sesji zdjęciowej o wschodzie słońca zorganizowanej na austriackim lodowcu Stubai. Efekty ich pracy podziwiać można na blogu teamburn.blogspot.com.

Nowy team to dopiero pierwszy krok na drodze realizacji projektu Burn Snow w Polsce. Więcej informacji już wkrótce!

Previous post

Every Third Thursday – Słodyczy

Next post

Snowboard Realms sezon 5 epizod 3

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.