rooppetonteri_rookiechampion_wrf09_ischgl_pic_raggieleonora-copy
W ubiegły weekend Ischgl stało się areną zmagań młodych riderów, walczących w finale imprezy Protest World Rookie Fest. Impreza miała rangę 4 gwiazdek TTR. Tytuł World Rookie Champion 2009 zdobył Fin Roope Tonteri. Oczywiście oprócz tytułu zwycięzca otrzymał możliwość wystąpienia w filmowej sesji Pirate Movie oraz sesji foto dla Onboard co zapewni młodemu zwycięzcy rozpoznawalność. Ze startujących dziewcząt tytuł mistrzyni cyklu zawodów dla najmłodszych snowboardzistek zdobyła Michaela Davis-Meehan z Australii.
Niestety warunki pogodowe uniemożliwiły rozegranie kwalifikacji w piątek, zostały one przeniesione na finałową sobotę. Każdy z riderów miał trzy przejazdy, z czego dwa najlepsze zostały zaliczone.
Park w Ischgl był oczywiście specjalnie przygotowany z okazji zawodów, do dyspozycji uczesników były między innymi skocznie w wysokościach od 8 do 20m, boxy, raili, oraz jak przystało wall ride.

Riderzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, do najlepszych trików imprezy należały:
Frontside 7 z Crail Grabem w wykonaniu Darek Bergmann (CZE)
Frontside 1080 w wykonaniu Kevina Backstroma(SWE)