Dnia 7.01 na Długiej Polanie (Nowy Targ) odbyła się I edycja cyklu Pucharu Polski. Reprezentacja AST pokazała klasę. Wszyscy nasi zawodnicy stanęli na podium. W jednym dniu odbyły się starty zarówno giganta, jak i slalomu. W kategorii seniorów obie konkurencje wygrali nasi zawodnicy, dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęli niepokonani Tomasz Kowalczyk (AZS Zakopane )oraz Weronika Biela ( AZS Zakopane ).
Drugie miejsce w obu konkurencjach zajęła Natalia Ficek ( AZS Zakopane ). W Slalomie na drugiej lokacie zawody skończył Andrzej Gąsienica – Daniel ( AZS Zakopane ), który w slalomie gigancie pomimo upadku w pierwszym przejeździe był 4.
Także Oskar Kwiatkowski ( AZS Zakopane ) zwyciężył w slalomie w swojej kategorii. Warto wspomnieć, że reszta zawodników trenujących pod fachowym okiem naszego trenera Michała Sitarza popisała się wysoką formą. Hanka Gąsienica-Mikołajczyk była bezkonkurencyjna, dwa razy zwyciężyła, Karolina Słowakiewicz oraz Michał Nowaczyk dwa razy na podium, Katarzyna Bachulska również podium.
Dla młodszych zawodników były to pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jednego z ważniejszych startów w ich sezonie, zapowiada się dobrze. Przykrym faktem jest tylko, że najprawdopodobniej najlepsi z nich nie będą mogli pokazać się na tych zawodach, ponieważ termin koliduje z EYOWF ( European Youth Olympic Winter Festival ), gdzie najprawdopodobniej nasz młody, zdolny: Oskar Kwiatkowski będzie reprezentantem Polski.
„Mimo wszystko fajnie będzie porównać się z najlepszymi na świecie chłopakami w moim wieku, jest forma więc będzie dobrze. Szkoda tylko, że prawdopodobnie stracę podstawę do stypendium, bo start na OOM był mi potrzebny.”- mówi Oskar.
Wszyscy będziemy trzymać kciuki za Oskara.
Nieobecną na tych zawodach Karolinę Sztokfisz ( AZS Zakopane ) powstrzymała ważna sprawa: Kala 11-12.01 będzie startować w kolejnej edycji Pucharu Świata (Bad Gastein).

Previous post

Burn In Snow 2013 nadchodzi

Next post

Volcom Peanut Butter Rail Jam 2013

The Author

Justyna

Justyna