POWSTAJE KOLEKTYWNE DZIEŁO SZTUKI!

Został już tylko tydzień, aby móc dołączyć do grona autorów największego dzieła sztuki na świecie! Od 11 marca kreatywni z całego globu biorą udział w zbiorowym procesie tworzenia w ramach projektu Red Bull Collective Art. Końcowym produktem tej współpracy będzie niespotykany na skalę światową obraz w przestrzeni wirtualnej. Wciąż można przyłączyć się do procesu tworzenia – zapisy trwają do 31 marca!

Red Bull Collective Art to wirtualny projekt artystyczny oparty na technice exquisite cadaver, polegającej na łączeniu w jedną całość różnych obrazków w ustalonej kolejności. W Red Bull Collective Art może wziąć udział każdy twórca – rysownik, malarz, grafik czy fotograf. Wystarczy wejść na stronę internetową www.redbullcollectiveart.com, zarejestrować się i wybrać przedział czasu, w którym dołączy się swoją część pracy. Uczestnik będzie mógł w prosty sposób pobrać szablon i pracować nad obrazkiem w dowolnie wybranym przez siebie stylu, a następnie dołączyć go do całości. Prace nad kolektywnym dziełem trwają do 31 marca.

Już teraz można na bieżąco obserwować proces twórczy – na stronie internetowej www.redbullcollectiveart.com, gdzie została udostępniona galeria z pierwszymi efektami prac artystów.

To jedyne w swoim rodzaju dzieło będzie można oglądać w podczas wystaw zorganizowanych na całym świecie, w tym w maju w Polsce.Red_Bull_Collective_Art_plakat

Previous post

Cobra 2013/2014 od Contract Snowboards

Next post

BeGypsy at Honda zone

The Author

Michal

Michal