23 marca 2014 roku zostały rozegrane unikatowe zawody snowboardowe Red Bull Double Pipe. Pierwszy raz w historii tego sportu dwa halfpipe’y zostały połączone, by stworzyć jedną wspólną przeszkodę. Dodatkowo do dwóch rynien zostały dołączone akcenty slopestyle’owe dzięki czemu rywalizacja była bardziej widowiskowa. Zawody wygrał Taylor Gold, który swoimi trickami oraz stylem zdominował resztę konkurencji. Na drugim miejscu uplasował się Chase Josey a trzeci był Arthur Longo.

 

fot. Chris-Garrison/Red-Bull-Content-Pool
fot. Chris-Garrison/Red-Bull-Content-Pool

Niedzielny finał należał tylko do jednego zawodnika. Był nim Taylor Gold, który swoimi trickami oczarował jury. W jego przejeździe można była zobaczyć podwójnego Michalchuka, wykonanego w konfiguracji Regular jak i Switch. Dodatkowo Taylor wykonał 50-50 z transferem na wallride’a przy zejściu na Fakie, co potwierdziło jego wysoką formę i fakt, że jest bezkonkurencyjny.

 

„Chciałem mocniej wykorzystać możliwości tej niesamowitej przeszkody. Wszystko zmieniło się dzisiaj rano, gdy postanowiłem dodać do swojego przejazdu kilka nowych trików” – powiedział Taylor.

fot. Jeff-Brockmeyer/Red-Bull-Content-Pool
fot. Jeff-Brockmeyer/Red-Bull-Content-Pool

 

Połączenie dwóch halfpipe’ów ustanowiło nowy kierunek rozwoju snowboardu na świecie. Możliwość wykonywania złożony tricków oraz kreatywność przejazdu jest esencją tego sportu. Nowa przeszkoda spełniła te warunki perfekcyjnie, czego dowodem był entuzjazm zawodników startujących w zawodach.

 

„Chciałem udowodnić, że nie jestem tylko zawodnikiem specjalizującym się w jeżdżeniu na halfpipe’ie. Jestem wszechstronny i zawody Red Bull Double Pipe pozwoliły mi to pokazać. Przeszkoda jest unikatowa i właśnie w tę stronę konkurencja halfpipe powinna zmierzać.”– powiedział Taylor Gold.

Previous post

AMP w Snowboardzie 2014

Next post

Snow Dj Week w Maso Corto

The Author

Justyna

Justyna