Środowe i czwartkowe południe nie należały do zwyczajnych dni na poznańskich uczelniach. W nowym budynku dydaktycznym Akademii Wychowania Fizycznego oraz centrum wykładowym Politechniki Poznańskiej odbył się pierwszy tego typy event w Poznaniu – Red Bull Kapsle.

Gry w kapsle nikomu przedstawiać nie trzeba, tym razem jednak, rywalizacja przeniosła się z podwórka czy piaskownicy na specjalnie zaprojektowany tor rodem z wyścigów F1. W środę 7 listopada każdy student i pracownik AWF mógł poczuć się jak Sebastian Vettel z temu Red Bull Racing i spróbować swoich sił w prowadzeniu własnego bolidu – kapsla. Pokonanie toru najlepszym „kierowcom” (w tym dziewczynom) zajęło niecałe 3 minuty! W dużym finale niespodzianek nie było i zwyciężył Michał Panek – student Turystyki i Rekreacji, dalej za nim na metę wpadły kapsle Tomasza Pawłowskiego, Bartka Wilczyńskiego i Jarosława Niewiadomskiego. Wszyscy zostali nagrodzeni gadżetami Red Bull Racing, co jeszcze bardziej podkreśliło rajdowy klimat Red Bull Kapsle.

Dzień później, 8 listopada rywalizacja przeniosła się do centrum wykładowego Politechniki Poznańskiej. Specjalny tor był oblegany zarówno przez panów jak, ku uciesze wszystkich, również panie. Po zaciętej, kilkugodzinnej rywalizacji, została wyłoniona finałowa czwórka, która ostatecznie wyścig zakończyła w kolejności: Oskar Napora, Jan Kaletka, Bartek Pietrzak i Sławek Gajc, na wyróżnienie zasłużyła również druga w małym finale Agnieszka Kaczmarek.

Previous post

The Signal House: Episode 1

Next post

PS EVENTS & Spinka - Love To Party

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.