Pierwsza impreza edycji zimowej Red Bull MOBILE Snow Attack za nami!
10 marca 2012 na patio przed Złotymi Tarasami w Warszawie powstał tor jibbingowy, jakiego jeszcze nie było na żadnych takich miejskich zawodach w Polsce. W samym centrum stolicy kilkunastu zawodników zmierzyło się z dwoma prawdziwie streetowymi przeszkodami wykorzystującymi architekturę schodów centrum handlowego: railem i wallridem. Nie przeszkodził rzęsisty deszcz. Wszyscy mieli frajdę i reprezentowali wysoki poziom, a ich wyczynom kibicowała licznie zgromadzona publiczność.

Set-up zawodów dawał możliwość wykonywania rozmaitych trików. Uczestnicy imprezy jibbowali w różnym stylu i nie brakowało im pomysłowości – widzieliśmy m.in. zejścia 270, frontflipy i lipy ze switchem. Zarówno snowboardziści jak i narciarze rywalizowali niestrudzenie o pierwsze miejsce na podium i dzielnie dobrnęli do końca mimo uporczywego deszczu. Ich zmagania oceniał skład sędziowski: Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak, Mateusz „Zielony” Zielonka i Kuba „Jamaj” Skrzypkowski.
Nagroda za best trick przypadła w udziale Michałowi Surdejowi, który najlepiej poradził sobie z ujarzmianiem miejskiej dżungli i przygotowanych przeszkód. Specjalne wyróżnienie otrzymała Basia Sekudowicz, jedyna dziewczyna, która wzięła udział w zawodach zdominowanych przez chłopaków.
Open jam ukoronował pokaz trików i przelotów w wykonania mistrza jibbingu Wojtka „Gniazdo” Pawlusiaka oraz zaproszonych przez niego riderów Mateusza „Zielonego” Zielonki i Kuby „Jamaja” Skrzypkowskiego.
Przebieg całej imprezy został uwieczniony przez ekipę filmową – efekt jej pracy ujrzy światło dzienne już niebawem.

Wyniki Red Bull MOBILE Snow Attack:

snowboard:
1. Marek Rauba
2. Beniamin Dobroszycki
3. Maciej Grzelak

narty:
1. Stasiek Kastory
2. Bartek Słaboszewski
3. Rafał Pierzchalski

best trick: Michał Surdej (snb)
specjalne wyróżnienie dla: Basi Sekudowicz (snb)

Impreza odbyła się przy wsparciu CH Złote Tarasy i restauracji Quick Steak & Music.
Wartościowe nagrody ufundowali: Red Bull MOBILE, Quiksilver, Roxy, Sony i magazyner.pl.

Teraz przenosimy się do Katowic – już 25 marca 2012 czekajcie na nas przed Silesia City Center. Następnie 31 marca 2012 do Sopotu na molo!

Na tym nie koniec!
W kolejnych przystankach zaatakujemy fanów bmx’ów, deskorolek, wind i kitesurfingu i wielu innych dyscyplin sportowych. Śledźcie na bieżąco informacje na www.redbullmobile.pl oraz na fanpage’u: www.facebook.com/redbullmobile
Szczegóły ujawnimy wraz z nadejściem wiosny.

Previous post

Alpine Snowboard Team na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Next post

Konkurs SnowMotion

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.