San Diego, Kalifornia (31 grudnia 2011) – Tuż po szóstej rano czasu polskiego Levi LaVallee i Robbie Maddison poszybowali ponad 90 metrów nad wodą, a kiedy bezpiecznie wylądowali, obydwoje ustanowili nowe rekordy świata w skoku na odległość na skuterze śnieżnym i motocyklu w ramach eventu Red Bull: New Year. No Limits.

LaVallee, 29-latek pochodzący z Longville w stanie Minnesota już w ubiegłym roku próbował oddać rekordowy skok, jednak w wyniku wypadku podczas treningu musiał odłożyć plany na kolejny rok. Ten incydent nie zniechędił zawodnika, który minionej nocy osiągnął założony cel – pobił swój dotychczasowy oficjalny rekord świata wynoszący 110 metrów, oddając skok na odległość 125 metrów i 73 centymetrów!

Maddison, 30-letni Australijczyk mieszkający w Kaliforni, także zapisał się w historii, bijąc dotychczasowy oficjalny rekord świata wynoszący 107 metrów i 6 centymetrów o prawie 9 metrów – lądując 115 metrów i 44 centymetry od miejsca wybicia!

Gdy tylko mgła okrywająca miejsce wydarzenia ustąpiła, dwójka sportowców wystartowała w stronę ramp ustawionych w północnym parku Embarcadero Marina Park nad zatoką Sand Diego. Po wybiciu przelecieli ponad 90 metrów nad wodą, a następnie wylądowali na masywnym lądowisku zlokalizowanym w południowej części parku. Kilka tysięcy osób miało okazję na własne oczy podziwiać to spektakularne sportowe wydarzenie otwierające rok 2012.

„Jestem podekscytowany do granic możliwości” – komentował LaVallee. „Właśnie udało mi się oddać ponad 120-metrowy skok. Nie wiem jak się ma mój skuter, ale ze mną wszystko OK, więc jest dobrze. To niesamowite uczucie. Nie macie pojęcia, jak jestem nakręcony!”

„Byłem pewien, że daleko dziś zajdziemy, a zamierzamy powrócić i dotrzeć jeszcze dalej” zapowiedział Robbie Maddison.Maddison może pochwalić się imponującą karierą freestyle’ową, w tym srebrnym medalem X Games z 2010 roku w kategorii Moto X Best Trick oraz dwoma zwycięstwami w Światowej Serii Red Bull X-Fighters (Calgary 2009 i Madryt 2010). Ma też spore doświadczenie w biciu rekordów świata i dokonywaniu niewiarygodnych wyczynów na całym świecie. Na jego koncie widnieją między innymi backflip nad londyńskim Tower Bridge oraz lot nad Kanałem Korynckim w Grecji. W 2007 roku na liście jego niebywałych sylwestrowych sukcesów pojawił się skok na motocyklu na odległość 98 metrów nad boiskiem piłkarskim w Las Vegas, a rok później wskoczył i zeskoczył z ponad 29-metrowego Łuku Triumfalnego w Las Vegas.

LaVallee jest siedmiokrotnym zwycięzcą Zimowych X Games (cztery złote medale) oraz mistrzem wyścigów snocrossowych. Wrócił do pełni sił po zeszłorocznym wypadku podczas treningu przed tym samym eventem, zaledwie kilka godzin po pobiciu rekordu odległości na skuterze śnieżnym wynoszącego 110 metrów. W 2009 roku jako pierwszy wykręcił backflipa na skuterze śnieżnym podczas Zimowych X Games. Plusowa temperatura w San Diego nie stanowi problemu; LaVallee wykorzysta sztuczną murawę ułożoną na rozbiegu, co zapewni skuterowi konieczną przyczepność, a tym samym umożliwi osiągnięcie maksymalnej prędkości podczas wybicia z rampy.

Coroczne sylwestrowe przedsięwzięcia w ramach Red Bull: New Year. No Limits przedstawiają próby pobicia rekordów i przełamania granic w wykonaniu najlepszych sportowców, testujących własne możliwości – fizyczne, umysłowe i techniczne. W ramach przygotowań do tej niesamowitej nocy, LaVallee i Maddison współpracowali również z ekspertami czuwającymi nad sprawnością sportowców, fizykami oraz inżynierami.

Po niefortunnym odwołaniu zeszłorocznego wydarzenia, tegoroczny Red Bull: New Year. No Limits będzie czwartym z kolei w ciągu ostatnich pięciu lat. W 2008 roku, kiedy Maddison wskoczył i zeskoczył z Łuku Triumfalnego, Rhys Millen wykręcił backflipa terenówką. W 2009 roku Travis Pastrana przeleciał nad wodą swoim samochodem rajdowym imponujący dystans 82 metrów, lądując na barce w Long Beach’s Rainbow Harbor.

Szczegółowe informacje oraz filmy związane z Red Bull: New Year. No Limits. na: www.redbullnewyearnolimits.com

Previous post

Snow Porn – dziewczyny miażdżą Northstar

Next post

Trochę freeski R.I.P CR Johnson

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.