Red Bull MOBILE Snow Attack_Silesia_Katowice from KITEPARK on Vimeo.

Na placu przed Silesia City Center w Katowicach w minione niedzielne popołudnie do zawodów jibbowych stanęli snowboarderzy i narciarze. W ciepłym, wiosennym słońcu, dopingowani przez licznie zgromadzoną publiczność wykonywali spektakularne tricki na specjalnie dla nich zbudowanej, imponującej konstrukcji z przeszkodami. W ciągu paru godzin czterej sędziowie oceniali ślizgi po poręczach i skoki, śnieg topniał, a emocje nieustannie rosły!

Zawodnicy wykazali się wysokim poziomem swoich freestyle’owych umiejętności jak i dużą odwagą. Nie zabrakło brawurowych przejazdów po najtrudniejszym – zewnętrznym railu. W zawodach wzięło udział niemal 30 osób, w tym dwie dziewczyny, które udowodniły, że ewolucje na nartach i snowboardzie nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Bardzo przyjacielska atmosfera wśród uczestników obu dyscyplin udzieliła się wszystkim włącznie z gronem sędziowskim. Narciarze więc wybrali na Best Style niewymuszony styl snowboardowy jednego z najmłodszych uczestników Adasia Myszkowskiego, a snowboarderzy nagrodzili narciarza „Ceratę” między innymi za mrożący krew w żyłach i wykonany bardzo swobodnie one foot po zewnętrznym railu.

„Zawody Red Bull MOBILE Snow Attack w Katowicach dostarczyły bardzo wielu wrażeń. Faworyt snowboardu Tomek Zielony został pokonany przez nowoodkryty talent – Tomasza Ślęzaka z Sosnowca. Chłopak nieznany z tego typu zawodów i od razu na podium jako niekwestionowany zwycięzca! Młodziutki Adaś Myszkowski jak zwykle jeździł bardzo stylowo. Adam Szkopek, który w finale rzucał się na bardzo trudne tricki przelatując nad schodami, niestety nie odjechał ani jednego gładko i pozostał poza podium. Maciek Grzelak miał fajne przejazdy jak front blunt z zejściem 270. W nartach klasę pokazali bracia Rajzer z Bielska Białej. Michał wykonał bardzo trudny trick – wejście na rurę z obrotem 450, co dało mu pierwsze miejsce. „Cerata”, jak to ma w zwyczaju, swoim szalonym stylem zachwycił publikę i zebrał gromkie brawa za czyste salto. Włodarczyk często spotykany na stoku w Szczyrku, w Katowicach powielił swoje górskie tricki z rotacjami na zejściu”. – podsumował wyniki jeden z sędziów Michał „Mutek” Zieliński.

Już wkrótce premiera relacji filmowej z wywiadami i ujęciami efektownych przejazdów!

Wyniki Red Bull MOBILE Snow Attack:

snowboard:
1. Tomasz Ślęzak
2. Tomek Zielony
3. Adaś Myszkowski

Best style (nagroda magazyner.pl): Adaś Myszkowski

narty:
1. Michał Rajzer
2. Grzegorz „Cerata” Orłowski
3. Andrzej Włodarczyk

Best Trick: Grzegorz „Cerata” Orłowski

specjalne wyróżnienie:
SKI – Zuza Witych
SNB – Basia Sekudewicz

Impreza odbyła się przy wsparciu Silesia City Center.
Wartościowe nagrody ufundowali: Red Bull MOBILE, Quiksilver Shop Silesia City Center oraz magazyner.pl. Skrzydeł zawodnikom i uczestnikom imprezy dodał oczywiście Red Bull, a przekąski zapewnił Jeff’s.

Pora już pożegnać zimę, co uczynimy przy molo w Sopocie w dniu 14 kwietnia 2012! Zapraszamy na wiosenny jibbing nad Bałtykiem! Więcej informacji bliżej terminu imprezy.

Wkrótce też przenosimy się na rampę!
Niedługo ściągniemy na zawody fanów bmx’ów i deskorolek, a latem odwołamy się do w klimatów surfowych. Przed Red Bull MOBILE Attack jeszcze wiele dyscyplin sportowych do zaatakowania w tym roku! Śledźcie na bieżąco informacje na www.redbullmobile.pl oraz na fanpage’u: www.facebook.com/redbullmobile

Previous post

BK SIDE - WINTER SHRED

Next post

Chillout Session w Koninkach relacja

The Author

Justyna

Justyna

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.