W niedzielę 27 lutego, dokładnie o 8.30 rano na stoku w Tatrzańskiej Łomnicy, ruszyły zawody Red Bull Zjazd na Krechę 2011. 256 miłośników szybkiej jazdy z całej Polski wystartowało w masowej rywalizacji o miano najszybszego zawodnika na słowackim stoku. Słoneczna pogoda i perfekcyjnie przygotowany tor jazdy stały się tłem dla triumfu Michała Kłusaka z Kościeliska, który pokonał całą trasę w niecałe trzy minuty!
zjazd na kreche
Więcej informacji i zdjęć w czytaj więcej
Słowacki stok w Tatrzańskiej Łomnicy to porównywalna trasa do Kasprowego Wierchu, na którym po raz pierwszy odbyły się zawody Red Bull Zjazd na Krechę. W tym roku zawodnicy rywalizowali na nowej, nie wszystkim znanej trasie. „Stok jest przede wszystkim znacznie szybszy” tłumaczył zwycięzca ubiegłej edycji, Wojtek Szczepanik. „Wczoraj, podczas przejazdów próbnych, osiągałem na nim prędkości bliskie 130 km/h.” Obrońca tytułu nie był jednak w stanie utrzymać najwyższego miejsca na podium, z powodu świetnej dyspozycji Michała Kłusaka, który dotarł na metę z blisko siedmiosekundową przewagą nad Wojtkiem. „Nie jeździłem wcześniej ani w Tatrzańskiej Łomnicy, ani na Kasprowym Wierchu, dlatego zmiana lokalizacji wielkiego finału nie była dla mnie żadnym problemem” tłumaczył Kłusak po ceremonii wręczenia nagród.
Zjazd na Kreche 2011
Nagroda dla najszybszego zawodnika przypadła narciarzowi, ale nie był on jedynym zwycięzcą niedzielnego poranka. Wśród snowboardzistów zwyciężył znany również z poprzedniej serii „Superman”, czyli przebrany za superbohatera – Józef Gąsienica-Gładczan. „Moje super moce nareszcie zadziałały!” powiedział na mecie najlepszy snowboardzista Red Bull Zjazd na Krechę 2011. Dobrą strategię przyjęła pierwsza na mecie snowboardzistka: w trakcie masowanego biegu do sprzętu, drobna Zuzanna Smykała z Chorzowa biegła za narciarzem o dość sporych gabarytach. Dzięki temu szybciej przedarła się przez tłum zwodników i błyskawicznie zjechała w dół. Listę zwycięzców dopełniła narciarka Karolina Klimek.
snowboard
Pierwsza edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę odbyła się w 2009 roku. Wówczas trasa finałowa przebiegała z Kasprowego Wierchu do Kuźnic. Tegoroczna edycja, z powodów technicznych, została zorganizowana na Słowacji, a pomimo to nie brakowało chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Od 1 lutego wszystkie osoby jeżdżące na snowboardzie i nartach, niezależnie od płci, mogły zgłosić chęć do udziału w zawodach i wziąc udział w eliminacjach na zakopiańskim stoku Polana Szymoszkowa.
snowboard downhill
Ekspresowe zapełnienie listy startowej spowodowało, że rejestracje internetowe zostały zamknięte już po pięciu dniach. Zorganizowanie kwalifikacji było konieczne, ponieważ w tym roku trasa zjazdu była bardzo wymagająca. Dwa lata temu zwycięzcą Red Bull Zjazd na Krechę był Wojtek Szczepanik, jednak od dzisiaj nowym mistrzem zawodów jest Michał Kłusak. Czy znajdzie się ktoś kto będzie chciał pozbawić go tego tytułu w kolejnych edycjach zawodów?

Bieżące informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie www.redbull.pl/zjazdnakreche

Previous post

Nowy 2 numer S-Mag

Next post

SunDay In The Park vol.3 powered by Head

The Author

Michal

Michal

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.