Kolejna edycja zawodów Volcom Peanut Butter & Rail Jam już za nami !! Ponownie PBRJ okazał się jednym z najfajniejszych eventów jibbowych tego roku!! Jamik rozegrany został na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym wszystko wypaliło perfekcyjnie, była słoneczna pogoda, bardzo dobry setup w parku i duża ilość startujących i kozacki chillowy vibe !!
31
W tym roku przybyło blisko 80 riderów i riderek z całej Polski oraz duża ekipa naszych sąsiadów ze Słowacji. Park przygotowany został kozacko przez zaprzyjaźnioną ekipę obsługującą snowpark – Park Pirates pod dowództwem Maćka Heczki !! Chłopaki zadbali o to żeby każda z trzech przeszkód byłapod inny poziom umiejętności. Najprostszą przeszkodą była gruba rura , w środku setup’u ustawiono najbardziej wykorzystywany transfer z trójkątnego boksa i rurą w dół. Trzecią przeszkoda był najtrudniejszy technicznie, śmiertelny 20metrowy kink , który wymagał od riderów najwięcej!! Piraci jak zwykle stworzyli oryginalny i niepowtarzalny set!
61
Odpalony został oczywiście BBQ z dużą ilością dobrze wysmażonych kiełbas i kanapki z masłem orzechowym i dżemem !!
55
W dobry nastrój wprowadzała nas nutka grana przez niezawodną ekipę z Red Bulla – za co gorąco im dziękujemy !!! Dj Benito puszczał idealne bity do wrzucania najlepszych jibbowych numerów !
04
Dodatkową opcją podczas zawodów był mini test zone gdzie przetestować można było buty Thirty Two , deski Nitro oraz deski Capita i wiązania Union. Dziękujemy ekipom z poszczególnych brandów za przygotowanie stoisk i zawodowe ogarnięcie tematu.
48

Tuż po rejestracji , rozpoczęliśmy zawody od kategorii dziewcząt i najmłodszych 15 -. Działo się naprawdę dużo, nasze piękne Panie pokazały kawał dobrego parkowego snowboardingu. Dziewczyny rzucały się głównie na grubą rurę i środkowy transfer!! Z grona prawie 20 startujących Pań najlepsza okazała się Basia Sekudowicz pokazując kozacki styl i techniczne tricki. Na drugim miejscu znalazła się nasza koleżanka ze Słowacji Tinka Droppova, która powtórzyła sukces z przed roku !! Trzecie miejsce przypadło Ani Lalik. Gratulujemy wszystkim dziewczynom !!
87
W kategorii -15 działo się równie ciekawie , najmłodsza ekipa pokazała ,że w przyszłości będą dobijać się do samej jibbowej czołówki. Wysoko punktowali Maksymilian Strąg i Janek Jaromir , którzy zajęli 2 pierwsze miejsca. Dla Janka był to kolejny 2 stopień podium na PBRJ z rzędu !! OD chłopaków nie odstawał także Maciek Mróz , który wskoczył na 3 miejsce najmłodszej kategorii.
83
Kolejną porcję emocji zafundowała nam zawsze mocna grupa 16-21. Było mocno obsadzona , liczyła 30 riderów z których wszyscy wykazywali się wysokimi umiejętnościami. Chłopaki pokazali grube numery, sypały się grotacje na raile i stylowe pressy. W finale najlepsi okazali się Marcin Kilar zajmując zasłużenie pierwsze miejsce, Marcin z sezonu na sezon pokazuje ciągły progres co owocuje czołowymi lokatami na PBRJ. Drugie miejsce przypadło Kacprowi Bobowskiemu a trzeci stopień podium Bartłomiejowi Bratko. Zawsze miło popatrzyć na przejazdy tej kategorii !!
75
Przechodząc do najbardziej oczekiwanej grupy OPEN zobaczyliśmy olbrzymią ilość bangerów i najlepszy możliwy styl !! Atmosfera i poziom były tak dobre ,że finałowa seria została przedłużona o 30 minut , dzięki temu zobaczyliśmy jeszcze więcej bangerów. Numerem jeden w tym roku okazał się nasz rodzimy wymiatacz Kacper Gruszka ! Niewątpliwie posiada jeden z najfajniejszych stylów , wszystko siada mięciutko nawet najtrudniejsze numery. Kacper zgarnął gorącą gotówę oraz dobry pakiet nagród rzeczowych !! Nasi sąsiedzi również nie zawiedli , dobrze znany nam Julo Petrik wskoczył na drugie miejsce podium. Wszystkie tricki , które robił Julo były na mega prędkości – w szczególności przypadł mu do gustu najdłuższy kink, który budził respekt u niejednego ridera. Julo zgarnął również gotówką i zacny pakiet rzeczowy. Najniższe miejsce na pudle zajął Michał Wróblewski , pokazujący rapowy styl wrzucający triki równo na każdej z przeszkód.
90

Tegoroczny Peanut Butter Rail Jam był wielkim sukcesem podobnie jak w zeszłym sezonie, dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i pozytywny klimat ! Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji !
85
Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc w organizacji eventu, Red Bullowi za muzykę i zenergetyzowanie uczestników, ekipie Park Pirates za set up, Kotelnicy za miejsce, chłopakom z KTT Homevideo za edit, Bonikowi za foto oraz naszym partnerom za dodatkowe nagrody: Union Bindings, Nitro Snowboards, Skullcandy i GoPro,!!!
66

WYNIKI KOŃCOWE
Kategoria OPEN

1.Kacper Gruszka
2. Julo Petrik
3. Michał Wróblewski
4. Rafał Sypień
5. Jakub Szkaradek

Kategoria 16-21

1. Marcin Kilar
2. Kacper Bobowski
3. Bartłomiej Bratko
4. Łukasz Hornik
5. Artur Ortman

Kategoria 15-

1. Maksymilian Strąg
2. Janek Jaromir
3. Maciek Mróz
4. Michał Tadel
5. Filip Kamiński

Kategoria DZIEWCZYNY
Basia Sekudewicz
Tina Doppova
Anna Lalik
Małgorzata Śniegórska
Katarzyna Chowaniec

Więcej informacji na FB Profilu Volcom
https://www.facebook.com/Volcom?ref=hl

Previous post

Easter Jam 2015

Next post

Ronin Splash 2015

The Author

Michal

Michal