Jak rozpoczynać sezon snowboardowy to tradycyjne na lodowcu Hintertux, najlepiej podczas otwarcia Hotzone.tv Park Opening. Potwierdzamy zima na lodowcu już zawitała!

fot. MonEpic

 

Jak zwykle na początku października do doliny Zillertal, zjeżdżają riderzy wygłodzeni zimy, śniegu, a wszystko to z okazji inauguracji otwarcia snowparku Betterpark Hintertux i oficjalnego rozpoczęcia sezonu. Tym razem nie było inaczej, wszyscy chętni mogli oczywiście całkiem za darmo testować sprzęt snowboardowy z najnowszych kolekcji.

Tegoroczne warunki śniegowe wyjątkowo dopisały, dzięki czemu Betterpark Hintertux był idealnie przygotowany na rozpoczęcie sezonu w październiu.  Panowie Wille Kaufmann,  Stuart Innes oraz ekipa shaperów przygotowali długie linie przeszkód, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie od amatora do pro ridera. Do dyspozycji było 8 skoczni, 24 przeszkody jibowe oraz absolutny hit mini halfpipe rodem z lat 90.

W piątek po całonocnej podróży, wygłodniali śniegu, udaliśmy się prosto na lodowiec. Warunki pogodowe były ciężkie a widoczność solidnie ograniczona, nie pokrzyżowało nam to jednak snowboardowych planów. Po piątkowej jeździe, wieczorem udaliśmy się na wyczekiwaną premierę nowego filmu ekipy Absinthe TurboDojo do Tux center. Premiera przyciągnęła wielu gości,  dalszy ciąg wieczornej imprezy przeniósł się tradycyjnie do Kleine Tenne.

fot. MonEpic

Sobotniego ranka pogoda zaskoczyła nas idealnymi warunkami na lodowcu, błękitne bezchmurne niebo oraz świeży śnieg. Idealne warunki do jazdy, czego chcieć więcej! gwoździem programu w sobotnie przedpołudnie był Alarm Clock Battle wallride session, który wyjaśnili Werni Stock, Roli Tschoder oraz Fabian Fraidl. Po południu zaczęło wiać ale nie przeszkodziło to by Werni Stock wykręcił dobre siódemki. Po całym dniu na stoku sprawdziliśmy aftershred session przy dolnej stacji gondoli. Na dole tegorocznym absolutnym hitem  był pumptruck. Nie zabrakło oczywiście kasyna dla fanów harazdu oraz grilla i beerponga dla ceniących czill. Wieczorem tradycyjnie gruba impreza w Hohenhaus Tenne Hintertux, gdzie oczywiście wpadliśmy na piwo.

fot. MonEpic

Niedzielna pogoda na lodowcu to powrót warunków z piątku, nie przeszkodziło to jednak w odbyciu się  SnowboarderMBM Cash for Trix jib session. Jiby odbyły się bezpośrednio przy centrum testowym i Tuxer Fernerhaus.

 

Jak zwykle otwarcie Hotzone.tv Park Opening było świetną zabawą, rozpoczynającą sezon snowboardowy 2017/2018. Zimę możemy uznać za oficjalnie rozpoczętą, a Betterpark Hintertux za gotowy do jazdy!

Previous post

ShredForFun - TR17L

Next post

Benny Urban w HOWL

The Author

Michal

Michal